Szukaj

Bójka w ukraińskim parlamencie! Sceny jak z bokserskiego ringu [WIDEO]

15-11-2016 15:08
Bójka w ukraińskim parlamencie Fot. 112 Украина / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Posiedzenie Rady Rozjemczej Rady Najwyższej Ukrainy z pokojowymi obradami niewiele miało wspólnego. Jeden z ukraińskich parlamentarzystów w odpowiedzi na zarzuty kierowane pod swoim adresem dwukrotnie uderzył siedzącego obok niego polityka.

Lider Bloku Opozycyjnego Jurij Bojko uderzył w twarz Ołeha Laszko z Partii Radykalnej. Do incydentu doszło zaraz po tym, jak Laszko zarzucił Bojko, że ten jest sterowany przez Rosjan. Polityk, zwracając się do Służy Bezpieczeństwa Ukrainy, mówił:

Bojko i Lewoczkin jeżdżą do Moskwy po instrukcje z Kremla. Inni jeżdżą do Brukseli po instrukcje. Kiedy pojedziecie do ludzi? Do górników i hutników zamiast odbierać instrukcje zza granicy? Polecenia i instrukcje powinny pochodzić od narodu ukraińskiego.

Koniecznie przeczytaj: Władze Nowej Sarzyny zawiesiły współpracę z ukraińskim miastem partnerskim w odpowiedzi na jawną gloryfikację Bandery

Czytaj też: Szuchewycz krytycznie o deklaracji polsko-ukraińskiej: „napisali, że nasze zachodnie ziemie są polskie”

Mam pytanie do SBU (Służby Bezpieczeństwa Ukrainy – red.) Dlaczego oni jeżdżą do Moskwy i nie są w więzieniu? - dopytywał Laszko.

Po tych oskarżeniach Bojsko nie wytrzymał – wstał z krzesła i przytrzymując za głowę Laszo, wymierzył mu potężny cios w twarz i zaczął zadawać kolejne. Politycy szybko zostali rozdzieleni, jednak to nie załagodziło sporu. Laszko kontynuując przemówienie, użył sformułowania „niedobitki Janukowycza”, co znowu zdenerwowało Bojko, który ponownie zaatakował.

Po otrzymaniu reprymendy od Andrija Parubija, przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy, szef Bloku Opozycyjnego opuścił posiedzenie. Kierujący obradami polityk powiedział, że „czasy, kiedy przedstawiciele partii mogli bić innych ludowych deputowanych, dawno minęły”.

Warto przeczytać: Ukraina: Nauczycielka chciała sprzedać dziecko… handlarzowi ludzkich organów

Podziel się