Szukaj

Belgia: Wielka bójka Polaków z Senegalczykami. „Prowokowali cały mecz, oblewali dzieci piwem” [wideo]

20-06-2018 09:06
Bójka Polaków z Senegalczykami po meczu Fot. Antwerpia po polsku / Facebook
Podziel się

Po wczorajszym meczu Polska-Senegal w Antwerpii (Belgia) w letnim barze Spoor Noord Park doszło do starcia między Senegalczykami a Polakami. Według relacji naszego rodaka, bójkę sprowokowali Afrykańczycy.

Portal dzienniknarodowy.pl opublikował relację przekazaną przez jednego z Polaków.

Do bójki miało dojść w wyniku prowokacyjnego i skandalicznego zachowania Senegalczyków:

Senegalczycy prowokowali prawie cały mecz, po strzelonych golach skakali po ławkach – łamiąc je – rozbierali się, walili w piersi, palcami Polakom pokazywali przed oczami ‚null null’, walili pięściami w kosze na śmieci itd.

- opisuje.

Koniecznie przeczytaj: Kolejna sensacja mundialu. Neymar i „Canarinhos” jadą do domu. Belgia zagra w półfinale MŚ [wideo]

Czytaj też: Japońscy piłkarze po przegranym meczu pokazali prawdziwą klasę. W taki sposób pożegnali się z mundialem [foto]

Polacy w końcu nie wytrzymali.

Byłem w szoku, że zadyma pojawiła się tak późno – NAPRAWDĘ. Również tego, że tak długo Polacy na te zaczepki nie reagowali praktycznie w ogóle – jedynie krzycząc Polska, Polska i trąbiąc. Dopiero od ok. 60-70 minuty (wraz ze spożywanym alkoholem) pojawiły się odpowiedzi, wtedy też szybko wszystko eskalowało do bójki.

- relacjonuje nasz rodak.

Jak podkreśla, Polacy chcieli obejrzeć mecz w spokoju z rodzinami. Zupełnie inaczej wyglądało nastawienie imigrantów z Senegalu.

Dodam, że Polacy przyszli głównie ze znajomymi, rodzinami, dziećmi – w takiej też atmosferze. Ciemnoskórej kobiety nie widziałem ani jednej. Na terenie obiektu nie było ani 1 policjanta, a ochrona – chłopcy 18-20 lat, kompletnie nie reagowali na to, że Polacy zaczynają się bulwersować, bo Senegalczycy oblewają dzieci piwem, palą przy nich jointy itd.

Nagrania za zdarzenia można zobaczyć także TUTAJ.

Jak podaje portal hln.be, policja przekazała, że otrzymała zgłoszenie dotyczące awantury z udziałem 40 do 50 osób. Kiedy funkcjonariusze dotarli już na miejsce, większość osób rozeszła się. Podano, że jedna osoba odniosła obrażenia. Na razie nie miały miejsca żadne aresztowania. Polica nie wyklucza, że mogą one nastąpić. Analizowane są zdjęcia i nagrania.

O zdarzeniu informowała wczoraj „Antwerpia po polsku”:

Warto przeczytać: Komentarze po meczu z Japonią. Internauci mimo zwycięstwa Polaków nie szczędzą ostrych słów [foto+wideo]

Podziel się