Szukaj

Bohaterska walka brytyjskich komandosów otoczonych przez ISIS. Jeden z dżihadystów został utopiony w kałuży!

04-07-2017 20:42
brytyjscy komandosi Fot. Good American Radio / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Rejon Mosulu nadal pozostaje miejscem ciężkich starć z członkami tzw. Państwa Islamskiego. Prawdziwym męstwem wykazali się brytyjscy komandosi SAS, którzy 1 lipca zwycięsko wyszli z zasadzki dżihadystów.

Jak podaje „Daily Star”, około 50 islamskich bojowników 1 lipca w pobliżu Mosulu w północnym Iraku otoczyło brytyjskich komandosów z oddziału SAS (Special Air Service), którzy w tym rejonie przeprowadzali misję zwiadowczą. Mimo przewagi wroga, uwięzieni w korycie rzeki żołnierze postanowili walczyć do końca. Wiedzieli, że jeżeli zostaną schwytani przez terrorystów, będą torturowani, a następnie ścięci. Zaczęli strzelać do dżihadystów. Udało im się zabić kilkunastu islamistów, jednak wtedy skończyła się amunicja.

Koniecznie przeczytaj: Islamiści z ISIS boją się śmierci z ręki kobiety [WIDEO]

Czytaj też: Mieli walczyć z radykalizacją, a finansowali ISIS

Komandosi kontynuowali walkę, tym co mieli pod ręką – nożami, bagnetami, rzucali nawet kamieniami. Doszło do walki wręcz. „Daily Star” podaje, że jeden z dżihadystów został utopiony w małej kałuży. „Zanurzył jego twarz w błocie i trzymał go aż do momentu, kiedy przestał się ruszać” – pisze brytyjski portal. Jeden z islamistów miał również zginąć od ciosu kamieniem.

Ostatecznie komandosi wyszli zwycięsko z walki. Udało im się zabić 32 dżihadystów i przedostać do kurdyjskiego łącznika. Żaden z Brytyjczyków nie zginął, jednak kilku żołnierzy odniosło ranny postrzałowe. Zostali przewiezieni do szpitala, a reszta komandosów już wróciła na front.

Warto przeczytać: Polski najemnik w Syrii został ranny. „Te cholerne drony ISIS!” [WIDEO]

Podziel się