Szukaj

Blokował drogę i krzyczał „Allah akbar”. Niemiecka media tłumaczą zachowanie imigranta [wideo]

06-09-2018 17:28
Allahu Akbar, Wuppertal Fot. Für Gerechtigkeit / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do zdarzenia doszło 3 września br. w niemieckim Wuppertal. 39-letni mężczyzna szedł środkiem drogi, krzycząc po arabsku. Na miejsce została wezwana policja.

Muzułmanin głośno krzyczał, wzywając imienia Allaha. Na nagraniu słychać m.in. „Lā ʾilāha ʾillā-llāh” (Nie ma Boga nad Allaha) i „Allah Akbar”. Mężczyzna blokował drogę i próbował zatrzymywać przejeżdżające samochody.

Zachowanie migranta zaniepokoiło przechodniów, którzy wezwali policję. Na miejsce przyjechały dwa radiowozy. Mężczyznę szybko obezwładniono i aresztowano. Ustalono, że zatrzymany pochodzi z Tunezji i jest zameldowany w Remscheid, niedaleko Wuppertal.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Imigrant z Afryki zorganizował nietypowy protest. Zablokował drogę i... rozebrał się do naga [foto]

Czytaj też: „Są dwa wyjścia: islam albo śmierć”. Były muzułmanin zapytał, czy można krytykować islam [wideo]

Jak podają niemieckie media, u mężczyzny zdiagnozowano zaburzenia psychiczne i przewieziono go do kliniki. Według dziennikarzy opisujących zdarzenie na portalu wuppertaler-rundschau.de „w żadnym momencie nie było zagrożenia” ze strony dziwnie zachowującego się Tunezyjczyka.

Warto przeczytać: Francja: Kierowca wjechał w 50-osobowy tłum. Według świadków krzyczał „Allahu Akbar” [wideo+foto]

Podziel się