Szukaj

Blokował drogę i krzyczał „Allah akbar”. Niemiecka media tłumaczą zachowanie imigranta [wideo]

06-09-2018 17:28
Allahu Akbar, Wuppertal Fot. Für Gerechtigkeit / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do zdarzenia doszło 3 września br. w niemieckim Wuppertal. 39-letni mężczyzna szedł środkiem drogi, krzycząc po arabsku. Na miejsce została wezwana policja.

Muzułmanin głośno krzyczał, wzywając imienia Allaha. Na nagraniu słychać m.in. „Lā ʾilāha ʾillā-llāh” (Nie ma Boga nad Allaha) i „Allah Akbar”. Mężczyzna blokował drogę i próbował zatrzymywać przejeżdżające samochody.

Zachowanie migranta zaniepokoiło przechodniów, którzy wezwali policję. Na miejsce przyjechały dwa radiowozy. Mężczyznę szybko obezwładniono i aresztowano. Ustalono, że zatrzymany pochodzi z Tunezji i jest zameldowany w Remscheid, niedaleko Wuppertal.

Koniecznie przeczytaj: Atak na Angelę Merkel. Mężczyzna krzyczał „Allah akbar” i ruszył w stronę niemieckiej kanclerz [wideo]

Czytaj też: PILNE! Eksplozja na dworcu w Brukseli. Zamachowiec z pasem szahida krzyczał „Allah akbar” [FOTO + WIDEO]

Jak podają niemieckie media, u mężczyzny zdiagnozowano zaburzenia psychiczne i przewieziono go do kliniki. Według dziennikarzy opisujących zdarzenie na portalu wuppertaler-rundschau.de „w żadnym momencie nie było zagrożenia” ze strony dziwnie zachowującego się Tunezyjczyka.

Warto przeczytać: Tak TVN opisał atak na Angelę Merkel. Prawie wszystkie media wspomniały o okrzyku „Allah akbar”, tymczasem TVN… [foto]

Podziel się