Szukaj

Minister Luksemburga atakuje państwa Europy Środkowej: Kraje takie, jak Polska czy Węgry „mogą zniszczyć Europę”

03-11-2017 12:52
Jean Asselborn Fot. Arno Mikkor / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Na łamach niemieckiego dziennika „Tiroler Tageszeitung” ukazał się wywiad z szefem MSZ Luksemburga. Jean Asselborn w trakcie tej rozmowy stwierdził, że ktoś, kto broni chrześcijaństwa przed islamem jest ekstremistą.

Kraje, które nie chcą otwierać drzwi uchodźcom z południa, którzy mówią po arabsku i są muzułmanami, ignorują wartości solidarności i odpowiedzialności. To nie jest zgodne z tym, co faktycznie reprezentuje Unia Europejska – powiedział Asselborn.

Jego zdaniem kraje takie, jak Polska czy Węgry „mogą zniszczyć Europę”:

Tych którzy chcą bronić chrześcijaństwa przeciwko islamowi i zamykają swe granice, by nikogo nie wpuszczać powinniśmy nazywać ekstremistami (…). Ci, którzy wierzą w Europę powinni z tym walczyć.

Koniecznie przeczytaj: Mocne wystąpienie afrykańskiego kardynała w Warszawie. Ostre słowa o gender i przymusowej relokacji migrantów

Czytaj też: „Tłumaczenia niemieckiego attaché są nie do przyjęcia”. Oficjalne stanowisko MON ws. wypowiedzi Ursuli von der Leyen

Minister Spraw Zagranicznych Luksemburga jest znany ze swoich lewicowych poglądów. We wrześniu powiedział m.in., że jeśli Polska nie przyjmie uchodźców to przestanie być członkiem UE. 68 – letni Asselborn jest jednocześnie najdłużej panującym ministrem we Wspólnocie – kieruje resortem Spraw Zagranicznych w Luksemburgu już 13 lat.

Wcześniej przez 9 lat pełnił funkcję wicepremiera w rządzie Jeana Claude Junckera. Do dziś Jean Asselborn jest bliskim przyjacielem przewodniczącego Komisji Europejskiej, znanego z ostrych wypowiedzi przeciwko Polsce.

Warto przeczytać: Złe wieści dla Polski. UE pojęła decyzję ws. pracowników delegowanych niekorzystną dla polskich przedsiębiorców [wideo]

Podziel się