Szukaj

Wielka bójka w centrum Berlina. 400 Turków i Arabów pokłóciło się o… youtuberów [wideo]

22-03-2019 19:25
Bójka w Berlinie Fot. YC_Dexter / You Tube / YouTube
Podziel się

Według danych niemieckiej policji około 400 Turków i Arabów – fanów dwóch skłóconych ze sobą youtuberów - zgromadziło się wczoraj wczesnym wieczorem na Alexanderplatz w Berlinie. Między kilkudziesięcioma osobami doszło do bójki. Interweniowała policja, której dopiero pod kilku godzinach udało się opanować sytuację – relacjonuje PAP.

Zamieszki spowodowane były przyjazdem do Berlina „Bekira” - urodzonego w Stuttgarcie youtubera o tureckich korzeniach, którego w sieci „śledzi” 260 tys. osób. 20-latek na miejscu spotkał się ze swoim internetowym rywalem - „Baharem Al Almoodem” - 17-latkiem, który powiązany jest z jednym z arabskich klanów przestępczych w Berlinie. Jego kanał na YouTube obserwuje 14. tys. osób.

Koniecznie przeczytaj: Prawicowy gej ostro krytykuje środowiska LGBT: „Ideologia gender jest antynaukowa. To absurd” [wideo]

Czytaj też: Burza po słowach wiceministra PiS: „Nie możemy pracować, jak Araby czy jakieś inne dziwne talibany”

Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną konfliktu dwóch youtuberów. Na publikowanych w mediach społecznościowych filmach, widać, jak „Bahar Al Amood” uderza kilkakrotnie „Bekira” w twarz.

Wiesz, obraziłeś rodzinę. Z rodziną nie ma żartów, wiesz. Tu chodzi o honor, habibi (po arabsku „kochanie”)

- mówi na nagraniu „Bahar”.

Do bójki włączyło się ok. 50 osób. W ruch poszły pięści, ale także niebezpieczne narzędzia jak noże.

Interweniowała policja, która użyła gazu łzawiącego, aby rozpędzić tłum. Bójkę próbowało przerwać około 100 niemieckich funkcjonariuszy. Dwóch z nich zostało rannych.

Do awantury między Turkami a Arabami doszło ok. godz. 17.00, a policji udało się opanować sytuację dopiero ok. godz. 21.30.

Około 200 osób kontynuowało bójkę na pobliskiej podziemnej stacji metra. Rywale rzucali w siebie kamieniami z torów linii U8, gdzie jeździły pociągi.

Policja aresztowała kilka osób, media informują także o udaremnionym ataku nożem.

Warto przeczytać: Zamieszki w Bukareszcie przed meczem Rumunia – Polska. Bójka między kibicami Legii Warszawa i Wisły Kraków [WIDEO]

Podziel się