Szukaj

Kije, kosy, siekiery i atak toporem na policjanta. Bitwa Romów przerodziła się w wielkie zamieszki [wideo]

08-07-2018 11:42
Zamieszki Romowie Fot. Luptăm Pentru România / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Dantejskie sceny miały miejsce w czwartek w rumuńskiej miejscowości Târgu Neamț. Dwa skłócone klany Cyganów urządziły uliczną bitwę, w której uczestniczyło nawet kilkaset osób – podaje portal ziarpiatraneamt.ro.

Romowie byli uzbrojeni w kosy, kije i siekiery. W czasie walki niszczyli wszystko dookoła – od witryn sklepów po zaparkowane samochody.

Z zamieszkami wywołanymi przez Cyganów nie mogła sobie poradzić miejscowa policja. Na początku interweniować próbowało kilku funkcjonariuszy. Wtedy jeden z napastników zaatakował policjanta toporem, który chciał wbić w jego głowę. Policja oddała strzały ostrzegawcze.

Koniecznie przeczytaj: Francja: Protestujący imigranci wywołali potężne zamieszki. Przez kilka godzin niszczyli samochody, sklepy i domy [wideo+foto]

Czytaj też: Francja w ogniu. Dosłownie. W całym kraju wybuchły ogromne zamieszki po finale MŚ [wideo]

Ostatecznie, po ściągnięciu dodatkowych posiłków, policji w późnych godzinach wieczornych udało się stłumić zamieszki.

Nie wiadomo, co było na pewno przyczyną kłótni między Romami, podejrzewa się jednak mogło chodzić o porwanie dziewczyny należącej do jednego z klanów. U Cyganów porwanie przyszłej panny młodej nawiązuje do dawnego zwyczaju wykupowania żony. Zazwyczaj jest to mistyfikacja, przy obopólnej zgodzie pary narzeczonych. Jednak brak akceptacji dla związku ze strony klanów może wywołać konflikt.

 

Warto przeczytać: Masakra w Bangladeszu. Rząd brutalnie tłumi zamieszki: „Gwałcą nas, mordują, jednej osobie wydłubali oczy” [+18 wideo]

Podziel się