Szukaj

[AKTUALIZACJA] Polak NIE został postrzelony na kilka godzin przed zamachem. Polska prokuratura dementuje doniesienia niemieckich mediów

27-12-2016 11:07 (aktualizacja: 28-12-2016 15:07)
Zamach w Berlinie - ciężarówka wjechała w tłum Fot. CNN / Twitter / screen
Podziel się

Niemiecki „Bild”, powołując się na nowe informacje z wyników sekcji zwłok, podał, że polski kierowca został postrzelony przez zamachowca na kilka godzin przed tym jak ciężarówka wjechała w tłum ludzi na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie. Informacje te zdementowała teraz polska prokuratura.

Według niemieckiego tabloidu Łukasz Urban został postrzelony przez terrorystę ok. godz. 16.30-17.30. Polak miał stracić dużo krwi, „Bild” nie wykluczał jednak, że żył w momencie, kiedy rozpędzona 40-tonowa ciężarówka wjechała w tłum ludzi. Przypomnijmy, że wcześniej niemiecka gazeta podawała, że polski kierowca został postrzelony dopiero na miejscu zdarzenia.

Tunezyjczyk odpowiedzialny za przeprowadzenie zamachu i zamordowanie Polaka został zastrzelony w Mediolanie w piątek nad ranem. W Berlinie zginęło 12 osób, ok. 50 zostało rannych. Z wcześniej podawanych przez media informacji wynikało, że polski kierowca usiłował przeszkodzić muzułmaninowi, chwytając za kierownicę i zmieniając w ten sposób kierunek jazdy rozpędzonej ciężarówki.

Koniecznie przeczytaj: Według niemieckiej prokuratury polski kierowca został zastrzelony kilka kilometrów od miejsca zamachu

Czytaj też: Polski kierowca ciężarówki postrzelony w USA. Trwa zbiórka pieniędzy

Dzisiaj (28 grudnia) polska prokuratura, która po przekazaniu przez stronę niemiecką ciała Polaka, wykonuje własne „czynności śledcze” poinformowała, że wersja podawana przez niemiecka media nie jest prawdziwa.

W oparciu materiał, którym dysponujemy w chwili obecnej mogę zaprzeczyć informacjom które podaje Bild, że śmierć nastąpiła na kilka godzin wcześniej i wydaje mi się że ta informacja powinna być podana – powiedziała w rozmowie z Superstacją prokurator Aldona Lema.

Więcej na ten temat tutaj: Prokuratura dementuje nieprawdziwe informacje niemieckich mediów: Polak NIE został postrzelony na długo przed zamachem.

Warto przeczytać: Dziennikarka TVN powiedziała, że „polski kierowca posłużył za narzędzie zbrodni” [WIDEO]

Podziel się