Szukaj

Bezdomny podpalony przez imigrantów w Berlinie jest Polakiem. Tylko jedna osoba została aresztowana, resztę podejrzanych policja już zwolniła!

27-12-2016 12:29
Chcieli podpalić bezdomnego w berlińskim metrze
Podziel się

Niemieckie media podały, że bezdomny, który został podpalony w wigilijny wieczór na stacji berlińskiego metra to 37-letni Polak. Po upublicznieniu wizerunku sprawców sześciu podejrzanych zgłosiło się na policję, jeden z mężczyzn został schwytany przez funkcjonariuszy.

Około 2 w nocy w Wigilię grupa siedmiu imigrantów na berlińskiej stacji metra Schönleinstraße podpaliła posłanie, na którym spał bezdomny. Na szczęście, z pomocą ruszyli świadkowie zdarzenia, w tym motorniczy, który zatrzymał się na stacji i przy pomocy gaśnicy ugasił płomienie. Bezdomny mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń, spaliły się jego ubrania i rzeczy.

Policja bardzo szybko upubliczniła wizerunki sprawców, których zarejestrowały kamery przemysłowe. Sześciu z siedmiu podejrzanych zgłosiło się na policję, jeden z mężczyzn został schwytany. Aresztowano tylko 21-mężczyznę, resztę po przesłuchaniu zwolniono. Policja prowadzi postępowanie w kierunku usiłowania zabójstwa.

Koniecznie przeczytaj: „To była osoba typu Polak” Zadziwiające słowa, które padły w relacji z zamachu w Berlinie w stacji TVN24 [WIDEO]

Czytaj też: Po zamachu w Berlinie Niemcy mają nowego bohatera. Jest nim... imigrant z Libanu

Próbowali podpalić bezdomnego

Podpalenie bezdomnego - Niemcy

Grupa, która zaatakowała bezdomnego to imigranci w wieku 15-21 lat. Jeden pochodzi z Libii, reszta to Syryjczycy.

Niemiecka media poinformowały, że zaatakowanym bezdomnym był Polak. Kilka dni wcześniej „Der Tagesspiegel” pisało, że w Berlinie przebywa obecnie ok. 5 tys. bezdomnych, z czego połowę mają stanowić Polacy.

Warto przeczytać: Ciężarówka z zamachu w Berlinie… eksponatem w muzeum?

Podziel się