Szukaj

Odważne prognozy polityczne niemieckiej gazety. „Już niedługo Robert Biedroń może powtórzyć sukces Emmanuela Macrona”

29-03-2018 17:36
Robert Biedroń w Sejmie Fot. Robert Biedroń / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Niedawno „Berliner Zeitung” opublikował artykuł poświęcony sylwetce politycznej Roberta Biedronia. Zdaniem autora tekstu prezydent Słupska już niedługo może zwyciężyć w ogólnokrajowych wyborach i tym samym powtórzyć niejako sukces Emmanuela Macrona.

Autor artykułu ukazał Roberta Biedronia jako polityka posiadającego postępowy światopogląd i mającego lewicowe poglądy gospodarcze, co, jak podkreślił, jest w Polsce prawdziwą rzadkością. 

W swoim tekście dziennikarz „Berliner Zeitung” wyliczył również sukcesy odniesione przez tego polityka podczas sprawowania władzy w Słupsku. Jak stanowczo podkreślił, Robert Biedroń m.in. zlikwidował deficyt w budżecie miasta, wprowadził równe wynagrodzenia dla kobiet i mężczyzn w ratuszu, rozwiązał problemu braku rąk do pracy poprzez sprowadzenie pracowników z Ukrainy. I co oczywiście najważniejsze polityk ten wbrew stanowisku władz centralnych, optował za przyjęciem uchodźców.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump zażartował z Emmanuela Macrona. Prezydent USA... strzepnął łupież z jego marynarki: „Teraz wyglądasz perfekcyjnie” [wideo]

Czytaj też: Zaskakująca deklaracja Emmanuela Macrona. Prezydent Francji zapowiedział walkę z radykalnym islamem. Zaczął od zamykania meczetów

W artykule zwrócono również uwagę na to, iż Robert Biedroń uważany jest za jednego z tych polityków, który może wziąć udział w wyborach na prezydenta Polski w 2020 roku.  Jak podkreślono, wstępne sondaże są dla niego korzystne, bowiem gotowość do poparcia jego kandydatury wyraziło 26,5 proc. ankietowanych.

Dziennikarz „Berliner Zeitung” przyznał również, że obecny prezydent Słupska kreuje swój wizerunek na „światowego, proeuropejskiego i szarmanckiego” polityka, Jak napisał, Robert Biedroń wygląda tak, jakby poważnie przygotowywał się objęcia do urzędu prezydenta kraju. 

Autor artykułu pokusił się również o stwierdzenie, że gdyby polityk ten stanął na czele partii Razem, to wówczas mógłby osiągnąć podobny sukces jak Emmanuel Macron.

Warto przeczytać: Brigitte Macron bezlitośnie wyśmiana przez uczniów. Licealiści krzyczeli do niej: „Chcemy się z Tobą ożenić. Nieważny jest wiek”

Podziel się