Szukaj

Belgijski minister ostrzega i wzywa pozostałych polityków do przebudzenia: Ten kryzys będzie końcem Unii Europejskiej

05-06-2018 21:48
Theo Francken Fot. James Martin / Flickr / CC BY 2.0
Podziel się

Theo Francken jest belgijskim ministrem ds. migracji. Polityk od dawna przestrzegał Unię Europejską przed niebezpieczną polityką polegającą na przyjmowaniu dużej ilości imigrantów. Teraz zapowiedział kolejny kryzys.

Zdaniem Theo Franckena Unia Europejska nie robi wystarczająco dużo, aby zapobiec kryzysowi imigranckiemu. Polityk kilka tygodni temu zasugerował, aby w belgijskim prawie znalazł się zapis dotyczący przyjmowania uchodźców. Jego zdaniem osoba, która do kraju przybyła nielegalnie, w żadnym wypadku nie powinna otrzymać pozwolenia na pobyt.

Teraz Francken skupił się na krytyce unijnych rozporządzeń. Jego zdaniem system rozpatrywania wniosków o azyl jest niewydajny.

Koniecznie przeczytaj: Znany włoski dziennikarz opowiedział o ukrywanych faktach związanych z masową migracją. „Unia Europejska ściągnęła do siebie terrorystów”

Czytaj też: Belgia: Polacy zostali zaatakowani nożami przez imigrantów. Nasi rodacy próbowali powstrzymać ich przed wskoczeniem do ciężarówki

Reforma europejskiego rozporządzenia dublińskiego, które określa, które państwo członkowskie jest odpowiedzialne za rozpatrzenie wniosku o azyl, jest „martwa”

– stwierdził polityk.

Obecnie wiele państw członkowskich nie wie, w jaki sposób ma postępować z imigrantami, których wnioski zostały odrzucone. Część krajów po prostu odsyła nielegalnie przebywających uchodźców do Włoch, ponieważ to tam przekroczyli granice UE po raz pierwszy.

Podczas unijnej debaty dotyczącej kryzysu imigracyjnego Francken również zabrał głos. Przekonywał on, że wspólnota nie wytrzyma kolejnej próby.

Najpierw musimy naprawić frontowe drzwi, naprawić tylne drzwi, a potem możemy znaleźć kompromis w sprawie tego, kto co robi. Kolejny kryzys migracyjny to koniec UE

– stwierdził belgijski polityk.

Warto przeczytać: Belgia: Wielka bójka Polaków z Senegalczykami. „Prowokowali cały mecz, oblewali dzieci piwem” [wideo]

Podziel się