Szukaj

Belgijski minister ostrzega i wzywa pozostałych polityków do przebudzenia: Ten kryzys będzie końcem Unii Europejskiej

05-06-2018 21:48
Theo Francken Fot. James Martin / Flickr / CC BY 2.0
Podziel się

Theo Francken jest belgijskim ministrem ds. migracji. Polityk od dawna przestrzegał Unię Europejską przed niebezpieczną polityką polegającą na przyjmowaniu dużej ilości imigrantów. Teraz zapowiedział kolejny kryzys.

Zdaniem Theo Franckena Unia Europejska nie robi wystarczająco dużo, aby zapobiec kryzysowi imigranckiemu. Polityk kilka tygodni temu zasugerował, aby w belgijskim prawie znalazł się zapis dotyczący przyjmowania uchodźców. Jego zdaniem osoba, która do kraju przybyła nielegalnie, w żadnym wypadku nie powinna otrzymać pozwolenia na pobyt.

Teraz Francken skupił się na krytyce unijnych rozporządzeń. Jego zdaniem system rozpatrywania wniosków o azyl jest niewydajny.

Koniecznie przeczytaj: Unijny komisarz o problemie masowej migracji: „Unia Europejska jest zbyt biała, więc trzeba przyjmować kolejnych uchodźców”

Czytaj też: Działacze KOD postanowili „duchowo” połączyć się z Unią Europejską. Miało być poważnie, wyszło jak zwykle. Zobacz nagranie [WIDEO]

Reforma europejskiego rozporządzenia dublińskiego, które określa, które państwo członkowskie jest odpowiedzialne za rozpatrzenie wniosku o azyl, jest „martwa”

– stwierdził polityk.

Obecnie wiele państw członkowskich nie wie, w jaki sposób ma postępować z imigrantami, których wnioski zostały odrzucone. Część krajów po prostu odsyła nielegalnie przebywających uchodźców do Włoch, ponieważ to tam przekroczyli granice UE po raz pierwszy.

Podczas unijnej debaty dotyczącej kryzysu imigracyjnego Francken również zabrał głos. Przekonywał on, że wspólnota nie wytrzyma kolejnej próby.

Najpierw musimy naprawić frontowe drzwi, naprawić tylne drzwi, a potem możemy znaleźć kompromis w sprawie tego, kto co robi. Kolejny kryzys migracyjny to koniec UE

– stwierdził belgijski polityk.

Warto przeczytać: Europoseł z Holandii chciał, aby Unia Europejska brała przykład z krajów Grupy Wyszehradzkiej w kwestii uchodźców. Teraz może dostać karę za „islamofobię” [wideo]

Podziel się