Szukaj

Będą kary dla państw, które nie przyjęły uchodźców? Szwedzka parlamentarzystka zgłasza nową propozycję w tej sprawie

10-03-2017 12:42
Flaga Szwecji
Podziel się

W mediach pojawiła się kolejna propozycja, by ukarać państwa, które nie chciały przyjmować uchodźców. Z takim postulatem wystąpiła deputowana z szwedzkiego parlamentu.

Cecilia Wikstroem wystąpiła z wnioskiem, by wstrzymać wypłaty dla części państw, które nie wykazały się solidarnością w sprawie polityki migracyjnej UE. W ubiegłym roku opłaty za brak zgody na przyjmowanie uchodźców zaproponowała Komisja Europejska. Kwota miała opiewać na 250 tysięcy euro od osoby.

W ostatnich dniach z podobną propozycją wystąpił austriacki kanclerz, o czym pisaliśmy, a teraz takie roszczenia zgłaszają politycy z kolejnego państwa, które wchodzi w skład UE. Głosy oburzenia, jakie płyną ze Szwecji, nie mogą dziwić, jeśli przeanalizuje się fakty związane z polityką migracyjną tego państwa. W 2015 roku Szwedzi przyjęli ponad 162 tysiące uchodźców. Nieracjonalne decyzje polityczne wywołały określone skutki społeczne. W Szwecji rośnie liczba ciężkich przestępstw, w tym zabójstw i gwałtów, z którymi lokalne służby bezpieczeństwa i policja nie mogą sobie poradzić. Rozwiązaniem tej sytuacji byłaby relokacja części emigrantów socjalnych do innych państw UE, ale kraje takie jak Polska nie wyrażają na to zgody. Z tego powodu pod adresem Polski padają groźby i roszczenia finansowe z państw, które są bogate, ale ponoszą konsekwencje swojej polityki migracyjnej.  

Koniecznie przeczytaj: Kanclerz Austrii za obcięciem funduszy europejskich dla krajów, które nie chcą uchodźców

Czytaj też: Chcą, aby autorka „Harry’ego Pottera” przyjęła do swojego domu 18 uchodźców. Petycja cieszy się ogromną popularnością

Warto przeczytać: Stanisław Michalkiewicz komentuje słowa papieża Franciszka, który zachęca do przyjmowania uchodźców [WIDEO]

Podziel się