Szukaj

Szydło na konferencji w Brukseli: „Polska nie przyjmie konkluzji ze szczytu, na którym ponownie wybrano Donalda Tuska”

09-03-2017 21:33
Premier Beata Szydło
Podziel się

Jeżeli stałoby się tak, jak zapowiada szefowa polskiego rządu, to Donald Tusk nie mógłby spokojnie sprawować swojej funkcji, ponieważ do dalszego piastowania tego stanowiska potrzeba jest zgoda wszystkich państw wchodzących w skład UE.

Szydło odpowiadając na pytania dziennikarzy, jasno dała do zrozumienia, że walka z Brukselą, mimo porażki polskiej dyplomacji, jeszcze się nie skończyła:

Zgłosiłam iż nie będę przyjmować konkluzji z tego szczytu. Jest bardzo jasne moje stanowisko, że nie będę podpisywała konkluzji, więc szczyt nie będzie ważny. (…) Żadnego dokumentu z tego szczytu nie przyjmę. Mimo to, Donald Tusk wraz z przedstawicielami reszty 27 państw szuka rozwiązań, aby to ominąć.

Koniecznie przeczytaj: Kolizja kolumny rządowej z Beatą Szydło w Oświęcimiu. Premier została przewieziona do szpitala

Czytaj też: TV Republika: „Przed Beatą Szydło mieszkańcy południa Polski żywili się… upolowanymi psami”

Premier polskiego rządu odniosła się też do braku wsparcia ze strony sojuszników z Grupy Wyszehradzkiej. Nowe polskie władze, razem z innymi państwami wchodzącymi w skład tej organizacji miałyby zdaniem premier Beaty Szydło zrealizować jeszcze wiele ważnych projektów politycznych, istotnych dla całego regionu. Grupa Wyszehradzka wypracowała już odpowiedni dokument, z którym opinia publiczna zapozna się w Rzymie, gdzie będzie ogłoszony.

Warto przeczytać: Pierwsze nagranie z premier Beatą Szydło po wypadku [WIDEO]

Podziel się