Szukaj

BBC nazywa „Różaniec do granic”... kontrowersyjnym. Internauci z Polski nie kryją oburzenia [FOTO]

07-10-2017 21:12
BBC, Różaniec do granic Fot. EpiskopatNews‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Odbywająca się dzisiaj wzdłuż granic Polski akcja modlitewna „Różaniec do granic” okazała się ogromnym sukcesem. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody o pokój w kraju i na świecie modliły siłę tłumy wiernych. Lewicowe media, także za granicą, robiły jednak wszystko co w ich mocy, aby zohydzić katolicką inicjatywę.

7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej setki tysięcy Polaków odmawiało modlitwę w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach kraju. „Różaniec do granic” odbywał się także w nietypowych miejscach - na morzu, na szczytach górskich, a nawet w bazie wojskowej a Afganistanie czy za kołem biegunowym. Akcję wsparło wiele znanych osób, m.in. skoczek narciarski Kamil Stoch czy aktor Cezary Pazura.

Koniecznie przeczytaj: Dziennikarze TVN zapytali Cezarego Pazurę o hejt związany z „Różańcem do granic”. Piękna odpowiedź aktora [WIDEO]

Czytaj też: Jerzy Stuhr uważa, że Cezary Pazura popełnił… bluźnierstwo. Aktor odpowiada

Modlimy się za inne narody Europy i świata aby zrozumiały, że trzeba wrócić do chrześcijańskich korzeni kultury europejskiej jeżeli chcemy, żeby Europa została Europą - mówił abp Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej w Zakopanem.

Mniej więcej od godziny 14.00 internet wprost został zalany różnymi zdjęciami i filmikami z modlitw.

Mniej więcej ok. godziny 14.00 internet dosłownie został zalany różnymi zdjęciami i filmikami z modlitw. Mimo ogromnego społecznego wsparcia większości Polaków dla akcji, nie brakowało ostrej krytyki ze strony lewicy.

Dołączyła się m.in. brytyjska stacja BBC, która uznała polską inicjatywę modlitewną za… kontrowersyjną.

Internauci nie kryli oburzenia.

Co jest w tym kontrowersyjnego? Wiem, że jesteście przyzwyczajeni, że religia powiązana jest z zamachami – ale to u was, nie u nas – napisał internauta z Polski.

Co jest kontrowersyjnego w modlitwie o pokój. BBC osiągacie poziom rynsztoka – dodał kolejny.

Ohydna lewicowa propaganda. Lepiej napiszcie ile stref „no go” z prawem szariatu macie w Luton, Birmingham, Bolton itd. - pisał inny internauta.

Jak zauważyli niektórzy, podobna krytyka w lewicowych mediach nie ma miejsca, kiedy chodzi o muzułmanów, którzy modlą się na ulicach największych europejskich miast.

Warto zwrócić uwagę, że wielu internautów za granicą ma zupełnie odmienne zdanie niż publicyści BBC. Poniższy wpis szwedzkiego internauty o „polskich patriotach modlących się przeciwko islamizacji” ma już 2,4 tys. polubień.

Warto przeczytać: Cezary Pazura zdecydowanie o islamie. „Trwa wojna religijna. To jest wojna światów” [WIDEO]

Podziel się