Szukaj

Barcelona: Brutalne starcia katalońskich separatystów z policją. Kilkanaście osób rannych [foto+wideo]

30-09-2018 11:51
Barcelona, starcia katalońskich separatystów z policją Fot. Europa Press / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Policja interweniowała w czasie sobotniej demonstracji zwolenników niepodległości Katalonii w Barcelonie. W czasie starć zostało rannych kilkanaście osób, w tym jeden policjant. Zatrzymano 6 osób.

W sobotę odbywała się manifestacja hiszpańskich policjantów domagających się podwyżek płac. Na ulice Barcelony wyszło także ok. 3 tys. demonstrantów wyrażających poparcie dla funkcjonariuszy i sprzeciwiających się separacji Katalonii.

Zwolennicy niepodległości tego region Hiszpanii urządzili kontrmanifestację. Pojawiło się na niej około 6 tys. osób. Doszło do starć. Policja, używając pałek, próbowała oddzielić dwie wrogie grupy. Funkcjonariusze zostali obrzuceni proszkiem z kolorową farbą przez separatystów. Część demonstrantów rzucała także jajkami.

Koniecznie przeczytaj: Sheffield: Muzułmańscy imigranci wywołali zamieszki w szkole. Wkroczyła policja z psami [wideo]

Czytaj też: UK: Licealiści wywołali zamieszki na ulicach Uxbridge. Uczestnicy walk nie oszczędzali nawet osób postronnych [wideo]

W wyniku zamieszek rannych zostało kilkanaście osób, trzy z lekkimi obrażeniami przetransportowano do szpitala.

Przypomnijmy, 1 października 2017 r. w Katalonii przeprowadzono referendum ws. niepodległości, które hiszpański rząd uznał za nielegalne. Media donoszą, że w miarę zbliżania się do rocznicy tego wydarzenia rośnie napięcie w regionie. Separatyści m.in. zarzucają policji brutalne tłumienie protestów w ubiegłym roku.

Warto przeczytać: Hiszpania: Imigrant z Senegalu brutalnie potraktował psa. Zwierzę wzięło na nim krwawy odwet

Podziel się