Szukaj

Barcelona: Brutalne starcia katalońskich separatystów z policją. Kilkanaście osób rannych [foto+wideo]

30-09-2018 11:51
Barcelona, starcia katalońskich separatystów z policją Fot. Europa Press / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Policja interweniowała w czasie sobotniej demonstracji zwolenników niepodległości Katalonii w Barcelonie. W czasie starć zostało rannych kilkanaście osób, w tym jeden policjant. Zatrzymano 6 osób.

W sobotę odbywała się manifestacja hiszpańskich policjantów domagających się podwyżek płac. Na ulice Barcelony wyszło także ok. 3 tys. demonstrantów wyrażających poparcie dla funkcjonariuszy i sprzeciwiających się separacji Katalonii.

Zwolennicy niepodległości tego region Hiszpanii urządzili kontrmanifestację. Pojawiło się na niej około 6 tys. osób. Doszło do starć. Policja, używając pałek, próbowała oddzielić dwie wrogie grupy. Funkcjonariusze zostali obrzuceni proszkiem z kolorową farbą przez separatystów. Część demonstrantów rzucała także jajkami.

Koniecznie przeczytaj: Grecja jak strefa wojny. Dantejskie sceny na ulicach miast. Ogromne zamieszki i starcia z policją w rocznicę śmierci nastolatka [WIDEO]

Czytaj też: Uliczne walki i starcia kibiców z policją w całej Europie

W wyniku zamieszek rannych zostało kilkanaście osób, trzy z lekkimi obrażeniami przetransportowano do szpitala.

Przypomnijmy, 1 października 2017 r. w Katalonii przeprowadzono referendum ws. niepodległości, które hiszpański rząd uznał za nielegalne. Media donoszą, że w miarę zbliżania się do rocznicy tego wydarzenia rośnie napięcie w regionie. Separatyści m.in. zarzucają policji brutalne tłumienie protestów w ubiegłym roku.

Warto przeczytać: Kolejne zamieszki we Francji. Na jednym z osiedli imigranci starli się z policją. Sceny jak z filmu wojennego [WIDEO]

Podziel się