Szukaj

Horror na stoku w Gruzji. Awaria wyciągu narciarskiego - ludzie byli wyrzucani jak z katapulty. Na nagraniach słychać zszokowanych Polaków [foto+wideo]

17-03-2018 18:37
Awaria wyciągu w Gruzji Fot. Watts Zap / You Tube / screen YouTube
Podziel się

W gruzińskim kurorcie Gudauri w piątek doszło awarii wyciągu narciarskiego. Niestety nie obyło się bez rannych. Świadkowi zdarzenia twierdzą jednak, że to cud, że nikt nie zginął.

W pewnym momencie pracujący wyciąg dwa razy przyśpieszył, nie zwalniał również w miejscu, w którym wysiadają pasażerowie. Kolejni narciarze zaczęli wypadać z siedzeń. Byli wyrzucani jak z katapulty.

W wyniku awarii zostało rannych osiem osób. Mogło się jednak skończyć prawdziwą tragedią.

Jedna kobieta dostała się między tę kupę metalu

- relacjonował świadek.

Cześć osób zgromadzonych na stoku pobiegła w stronę wyższej części wyciągu i zaczęła krzyczeć do nieświadomych zagrożenia narciarzy, aby zeskakiwali na dół. Internauci komentujący nagrania uważają, że w ten sposób udało się uratować wiele osób.

Koniecznie przeczytaj: Niesamowity wyczyn byłego austriackiego skoczka narciarskiego. Zdecydował się na oddanie skoku w całkowitej ciemności [wideo]

Czytaj też: Na drodze S1 doszło do ataku „dresiarzy”. Ich zachowanie na drodze mogło doprowadzić do karambolu, internauci nie mogą uwierzyć w taką bezmyślność [wideo]

Ten, kto ostrzegał, by skoczyć - uratował ludziom życie!

- napisał jeden z komentujących.

W końcu wyciąg zatrzymał się w wyniku blokady - jedna z pustych ławeczek zatrzymała się przy wyjściu z wyciągu, na nią zaczęły wpadać kolejne. Łącznie około dziesięciu ławeczek zostało zmiażdżonych. Świadkowie zdarzenia relacjonują, że wszystko trwało ok. 2 minut, zanim w końcu wyciąg się zatrzymał.

Jedna z ośmiu rannych osób, która trafiła do szpitala, została już wypisana do domu. Reszta ma niewielkie obrażenia. Wśród poszkodowanych osób była kobieta w ciąży.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tragedii. Władze wszczęły w sprawie wypadku dochodzenie. Konstrukcja wyciągu przeszła kontrolę dość niedawno, w 2017 r. Świadek zdarzenia, Mikołaj Stępkowski, z którym rozmawiała „Gazeta Wyborcza” powiedział jednak, że w kurorcie regularnie zdarzają się awarie prądu.

Jeden z użytkowników Twittera umieścił zdjęcie z ewakuacji z wyższych partii wyciągu.

Przeżyłem ewakuację. Nie chcę myśleć, co działo się niżej

- skomentował.

W sieci pojawiły się nagrania ze zdarzenia.

Na niektórych z filmów słychać komentujących Polaków (uwaga - nagrania zawierają wulgaryzmy):

 

Warto przeczytać: Dramatyczne nagranie z lecącego samolotu. Po kilkudziesięciu minutach od startu... eksplodował silnik. Wybuchła panika. Pilot wzywał Allaha [wideo]

Podziel się