Szukaj

Działaczka AfD wypowiedziała się na temat polityki migracyjnej Angeli Merkel. „Chuściane dziewczyny i muzułmańscy nożownicy nie zapewnią dobrobytu” [wideo]

17-05-2018 11:20
Alice Weidel Fot. Alice Weidel / Facebook.com
Podziel się

Jak poinformowało „Deutsche Welle”, podczas niedawnego posiedzenia w niemieckim Bundestagu, szefowa frakcji parlamentarnej AfD, Alice Weidel niezwykle dosadnie skrytykowała politykę migracyjną prowadzoną przez rząd Angeli Merkel. Jej mocne słowa nie spodobały się nie tylko prowadzącemu obrady, ale także mediom, które uznały, że jej przemówienie było rasistowskie.

Podczas debaty w niemieckim parlamencie Angel Weidel zarzuciła rządowi Angeli Merkel, że prowadzona przez niego polityka imigracyjna doprowadzi do poważnego kryzysu gospodarczego:

Rząd niemiecki nieokiełznaną imigracją zagraża wzrostowi gospodarczemu i dobrobytowi społeczeństwa. Na pewno nie zapewnią tego dobrobytu burki, „chuściane dziewczyny”, żyjący z zasiłków muzułmańscy nożownicy i inni ladaco.

Koniecznie przeczytaj: Afera azylowa w Niemczech – urzędnicy przyjmowali imigrantów za łapówki. Politycy domagają się Trybunału Stanu dla Merkel

Czytaj też: „Der Spiegel” krytycznie o polityce Angeli Merkel. Kanclerz zarzucono marginalizowanie własnego kraju na arenie międzynarodowej

Następnie przewodnicząca grupy parlamentarnej AfD skierowała swoje słowa do jednego z polityków Zielonych:

Niemcy stały się krajem imigracyjnym dla niewykwalifikowanych i emigracyjnym dla wykwalifikowanych. (...) Kto płaci w Niemczech pensje. Może pańscy wspaniali imigranci? Chyba nie myśli pan tego poważnie?

Jak informuje „Deustche Welle”, przedstawiciele wszystkich pozostałych partii zasiadających w Bundestagu zareagowali na jej słowa głośnymi gwizdami. Alice Weidel nie uległa jednaj ich presji i swoje mocne wystąpienie zakończyła cytatem z czeskiego prezydenta Milosza Zemana:

Jeżeli ktoś żyje w kraju, w którym jest karany za wędkowanie bez karty wędkarskiej, ale nie za nielegalnie przekroczenie granicy bez ważnego paszportu, ma pełne prawo powiedzieć, że krajem tym rządzą idioci.

Na jej wystąpienie zareagował przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble z CDU, który poprosił ją o ważenie swoich słów:

Użyła pani między innymi sformułowania chuściane dziewczynyi inni ladaco, dyskryminując tym samym wszystkie kobiety noszące chusty. Przywołuję panią do porządku. 

 Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Bawaria pomimo protestów lewicy walczy o chrześcijańską tożsamość Niemiec. Politycy nakazali obowiązkowo wywiesić krzyż w każdym urzędzie

Podziel się