Szukaj

USA: Autonomiczny samochód Ubera potrącił śmiertelnie pieszą na drodze. Policja opublikowała dramatyczne nagranie z wypadku [wideo]

23-03-2018 12:15
Wypadek automicznego Ubera Fot. Tempe Police / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Niedawny śmiertelny wypadek z udziałem autonomicznego samochodu Ubera, który potrącił pieszą, wywołał gorącą dyskusję na temat wykorzystywania takiej technologii. Jednak, jak stanowczo podkreśla policja, w tym konkretnym przypadku, nawet człowiek nie miałby szans, by odpowiednio szybko zareagować.

Jak możemy zauważyć na filmie, autonomiczny samochód Volvo XC90 uderza w kobietę przeprowadzającą rower przez czteropasmową jezdnię. Do zdarzenia dochodzi na nieoświetlonej drodze, przez co światło reflektorów SUV-a pozwalają ujrzeć kobietę dopiero dosłownie na moment przed samym uderzeniem. Niestety, jak się później okazuje, potrącona kobieta, czyli 49-letnia Elaine Herzberg umiera w wyniku odniesionych obrażeń.

Koniecznie przeczytaj: Powalił na ziemię bezbronną kobietę, potem dusił i próbował zgwałcić – częstochowska policja poszukuje mężczyzny z nagrania [wideo]

Czytaj też: Nietypowy napad w Katowicach. Bandyci wjechali samochodem do marketu i wynieśli z kantoru sejf. Policja apeluje o pomoc [wideo]

Na opublikowanym nagraniu widać również mężczyznę jadącego w samochodzie. Bardzo wyraźnie widać jego przerażenie i zaskoczenie, gdy niespodziewanie dochodzi do potrącenia pieszego.

Oficjalnie oświadczenie w tej sprawie wydała odpowiedzialna za testy firma Uber, która poinformowała o wsparciu dla bliskich ofiary wypadku i zawieszeniu kolejnych testów:      

Film jest niepokojący i chwytający za serce. Nasze myśli nadal są z bliskimi Elaine. Testy decyzją firmy testy mają zostać zawieszone. Uber oferuje również pomoc w trakcie prowadzonego po wypadku śledztwa.

Szefowa policji w Tempe- Sylvia M. Moir po analizie nagrania stwierdziła, iż w takiej sytuacji wypadku nie dało się uniknąć.

 To widać wyraźnie. Bardzo trudno byłoby uniknąć tego wypadku w jakimkolwiek trybie jazdy. Poruszająca się pieszo kobieta wyszła z głębokiego cienia prosto na drogę.

 Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Rafalala w areszcie. Policja publikuje nagranie z zatrzymanym transseksualistą w kajdankach. Postawiono mu trzy zarzuty [wideo]

Podziel się