Szukaj

Austriackie władze zapowiadają stanowcze kroki wobec radykalnych muzułmanów. „U nas nie ma miejsca na religijny i polityczny ekstremizm”

08-06-2018 16:15
Sebastian Kurz Fot. Franz Johann Morgenbesser / Flickr / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Podczas piątkowej konferencji prasowej kanclerz Austrii Sebastian zapowiedział, że w ramach podjętej „walki z politycznym islamem” zostanie zamkniętych 7 meczetów. Ponadto władze zdecydowały o deportacji imamów otrzymujących wsparcie finansowe z zagranicy. Tak stanowcze kroki rządu, to odpowiedź na popularyzowanie radykalnego islamu.

Szef austriackiego MSW Herbert Kickl wyjaśnił, że obecnie służby sprawdzają 60 imamów podejrzanych o przyjmowanie, wbrew obowiązującemu zakazowi, środków finansowych z zaranicy. Jak dotychczas zdecydowano, że dwóch z nich zostanie deportowanych. 

Podczas konferencji prasowej Sebastian Kurz wyjaśnił, że decyzja o zamykaniu meczetów i deportacji imamów została podjęta z powodu niepokojących wyników przeprowadzonych kontroli i śledztw, które wykazały, że w islamskich świątyniach organizowano inscenizacje, w trakcie których dzieci ubrane w tureckie mundurki odgrywały sceny z bitwy pod Galipoli z 1916 roku. W trakcie przedstawień udawały m.in. martwych męczenników owiniętych w tureckie flagi. 

Koniecznie przeczytaj: Kanclerz Austrii za obcięciem funduszy europejskich dla krajów, które nie chcą uchodźców

Czytaj też: Afrykański biskup konwertował na islam i przekształcił kościół w meczet. Kuriozalny powód zmiany wiary [WIDEO]

Kanclerz Austrii poinformował, że zostaną zamknięte zarówno ortodoksyjny meczet w Wiedniu, jak i sześć innych meczetów należących do tzw. Arabskiej Wspólnoty Religijnej. Jak dodał, dziękl takim decyzjom chce przeciwdziałać popularyzacji radykalnego islamu: 

Nie ma w naszym kraju miejsca na równoległe społeczeństwa, polityczny islam i radykalizację.

Warto przeczytać: Londyn: Modlący się muzułmanie uniemożliwili wyjazd samochodów z osiedla. „Meczet znajdował się dwa bloki dalej” [wideo]

Podziel się