Szukaj

Austriackie służby przeprowadzą duże manewry. W ten sposób chcą przygotować się na nadchodzącą falę imigrantów

13-06-2018 19:01
Imigranci Fot. American Renaissance / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował dziennik „Kronen Zeitung”, austriacka policja oraz armia jeszcze w tym miesiącu przeprowadzą specjalne, wielkie manewry. W taki właśnie sposób chcą przygotować się na dużą falę imigrantów zbliżającą do Europy od strony Bałkanów. Zdaniem tamtejszych służb, już w najbliższym czasie na Stary Kontynent może dotrzeć nawet 80 tys. nowych „uchodźców”.

Jak alarmują służby bałkańskich państw, imigranci w tym roku zaczęli obierać inny szlak do Europy. Nie płyną jak dotychczas łodziami przez Morze Egejskie, tylko przedostają się na Stary Kontynent przez Turcję, a następnie Grecję. Stamtąd zaś przez Bałkany próbują docierać do zachodniej części naszego kontynentu. 

Dyrektor austriackiego Federalnego Bura Policji Kryminalnej Franz Lang powiedział na niedawnej konferencji prasowej, że sytuacja jest krytyczna:

Koniecznie przeczytaj: Irlandia: Imigranci zaprezentowali irytującą zabawę na ulicy. Nikt nie zareagował na ich bezczelne zachowanie [WIDEO]

Czytaj też: Duński polityk znalazł rozwiązanie dla problemu masowej migracji. „Wszyscy uchodźcy powinni zostać deportowani do swoich ojczystych krajów”

Wędrujący szlakiem przez muzułmańskie państwa i enklawy na Bałkanach to w większości młodzi mężczyźni. Wielu z nich można uważać za potencjalnych dżihadystów.

Z kolei austriacki minister spraw wewnętrznych, Herbert Kickl podkreślił, że służby jego kraju muszą być przygotowane na każdy scenariusz, również taki, że straże graniczne państw bałkańskich utracą kontrolę nad sytuacją: 

Musimy być przygotowani na możliwość gwałtownego napływu imigrantów. Straż graniczna państw bałkańskich może utracić kontrolę nad sytuacją.

W związku z nadchodzącym zagrożeniem, zdecydowano o przeprowadzeniu manewrów z udziałem nowo powstałej jednostki austriackiej straży granicznej „Puma”, policji oraz armiii. Wiadomo już, że tatmejsi mundurowi nie będą ćwiczyli przejmowania imigrantów i ich rejestrowania, ale skupią się głównie na zadaniach ochronnych. 

Warto przeczytać: Przerażające nagranie ze Szwecji. Imigranci wpadli w furię i zaczęli okładać przypadkowych ludzi krzesłami [WIDEO]

Podziel się