Szukaj

Austria: Funkcjonariusze policji drogowej zatrzymali św. Mikołaja. Powód ich interwencji jest naprawdę kuriozalny

20-12-2017 13:41
Święty Mikołaj w Austrii Fot. CEN / facebook.com
Podziel się

Niedawno wprowadzono w Austrii zakaz zakrywania twarzy. Ma on służyć temu, by kobiety nie nosiły burek w miejscach publicznych. Ofiarą tej regulacji prawnej niespodziewanie stał się sam Święty Mikołaj, a dokładniej przebierający się za niego 35-letni Hans M., który zostanie ukarany z powodu naruszenia tego właśnie przepisu.

Mężczyzna jechał w przebraniu Świętego Mikołaja, by jak co roku spotkać się z dziećmi w jednej z austriackich szkół. Niespodziewanie został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze zarzucili Hansowi, że ten złamał przepisy prawa, ponieważ poruszał się przebraniu, które zakryło jego twarz.

Po przeprowadzonej kontroli policjanci nie ukarali Hansa, ale poinformowali go, że ta sprawa będzie miała jeszcze swój dalszy ciąg.

Koniecznie przeczytaj: Kraków: Święty Mikołaj latał na miastem. Teraz jest poszukiwany przez policję. Zobacz nagranie [WIDEO]

Czytaj też: Polscy dziennikarze krytykują nowe rozwiązania prawne w Niemczech. „To drastyczna forma naruszenia wolności słowa i ekspresji” [FOTO]

Przepis zakazujący publicznego zakrywania twarzy w Austrii zakłada, że jeżeli ktoś popełni to wykroczenie, będzie mógł zostać ukarany grzywną w wysokości 150 euro.

Cała ta sytuacja może wydawać się po absurdalna, pokazuje jednak, że tamtejsze akty prawne są nieprecyzyjne. Oficjalnie zakaz dotyczy noszenia burek i zasłaniania całej twarzy, zaś funkcjonariusze stwierdzili, że broda Świętego Mikołaja również kwalifikuje się pod ten paragraf.

Warto przeczytać: Holandia: policja zyskała nietypowe uprawnienia. Polski europarlamentarzysta komentuje: „W Sowietach tak bywało tylko w czasach skrajnego bolszewizmu”

Podziel się