Szukaj

Australia: Krwawy atak w Melbourne. Kierowca terenówki wjechał w tłum ludzi. „To było celowe działanie” [FOTO+WIDEO]

21-12-2017 16:08
Zamach w Melbourne Twitter / screen Twitter
Podziel się

19 osób, w tym małe dziecko, zostało rannych w wyniku ataku, do jakiego doszło w centrum Melbourne w Australii. Mężczyzna o afgańskich korzeniach kierujący białym SUV-em wjechał celowo w tłum pieszych robiących świąteczne zakupy.

Do zdarzenia doszło w czwartek w Melbourne ok. godz. 16.45 czasu lokalnego (06.45 czasu polskiego), tuż obok głównej stacji kolejowej w mieście na ulicy Flinders Street, która jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w mieście.

Rannych zostało 19 osób, stan niektórych określany jest jako krytyczny. Poważne obrażenia głowy ma między innymi dziecko w wieku przedszkolnym, które zostało zabrane do szpitala.

Koniecznie przeczytaj: Jak naprawdę wyglądał „rasistowski” atak w Bydgoszczy? Czarnoskóra Amerykanka miała wyzywać kontrolerów od „białych świń” [WIDEO]

Czytaj też: Czechy: Brutalny atak na pasażerów tramwaju. Napastnika powstrzymała młoda kobieta, która wciągnęła broń [WIDEO]

Po ataku policja obezwładniła i zatrzymała 32-letniego mężczyznę („Herald Sun” podaje, że nazywa się Saeed Noori), który kierował pojazdem oraz towarzyszącego mu 24-letniego pasażera, który siedział obok i filmował atak.

Policja na razie nie uznaje ataku za czyn terrorystyczny. Potwierdza jednak, że działanie kierowcy było celowe. Według ustaleń, mężczyzna mający afgańskie korzenie leczył się psychiatrycznie, miał też problemy z narkotykami. Na chwilę obecną nie powiązano go z żadną organizacją terrorystyczną.

Jeden ze świadków zdarzenia, z którym rozmawiali dziennikarze „Herald Sun”, mówi, że wszystko trwało zaledwie 15 sekund: „Samochód pędził prosto na czerwonym świetle i uderzał ludzi po kolei”. „Kierowca nie miał zamiaru zahamować ani skręcić” – opowiada inny świadek, którego cytuje BBC.

Więcej zdjęć i informacji tutaj.

Warto przeczytać: Niesamowite nagranie „burzy stulecia” w Australii. Filmik z szalejącym żywiołem bardzo szybko stał się hitem internetu [WIDEO]

Podziel się