Szukaj

Australia: 9-letnim muzułmańskim dziewczynkom założono białe hidżaby, aby zasygnalizować ich „dorosłość” [WIDEO]

28-06-2017 23:45
Australia: 9-letnim dziewczynkom założono białe hidżaby, Fot. Shaikh Mohammad Tawhidi / Facebook
Podziel się

W Sydney odbyła się uroczystość, w czasie której ubrano 9-letnie muzułmańskie dziewczynki na biało. Elementem stroju był hidżab. Ceremonia ma symbolizować ich „dojrzałość” i konieczność zasłonięcia ciała.

Najwyższy muzułmański duchowny w Australii Shia Szejk Kamal Mousselmani, który poprowadził ceremonię, powiedział dziennikarzom „Daily Mail Australia”, że zgodnie z islamem hidżab dla dziewczynek w wieku 9 lat jest obowiązkowy.

Mousselmani, pytany, czy biały strój ma nawiązywać do sukni ślubnej zaprzeczył, tłumacząc, że „biały oznacza radość”. Jednak przyznał, że „według islamskiego orzecznictwa, muzułmańska dziewczyna osiąga dojrzałość w wieku od ośmiu do dziewięciu lat”.

Koniecznie przeczytaj: Makabryczny pomysł feministek. „Białe kobiety powinny zabijać własne dzieci, aby... pomagać kolorowym”

Czytaj też: Muzułmańska odpowiedź na... zamachy terrorystyczne. Islam jako „religia pokoju” [WIDEO]

W czasie przewodniczenia ceremonii powiedział, że dziewczynki będą od teraz traktowane jak dorosłe – tym samym Mousselmani potwierdził, że mogą one zawierać małżeństwa. Takie praktyki są oficjalnie zakazane przez australijskie prawo.

Shaikh Mohammad Tawhidi – imam, który reprezentuje w Australii umiarkowany islam i sprzeciwia się radykalnym muzułmańskim praktykom, twierdzi, że symbolika ceremonii jest jednoznaczna – ma zasygnalizować, że 9-letnie dziewczynki mogą zostać wydane za mąż. Według niego to próba przemycania w Australii elementów prawa szariatu.

Warto przeczytać: Muzułmanie urządzili polowanie w centrum miasta. „Zwierzyną” byli biali chrześcijanie. „Dlaczego nie jesteś muzułmaninem?”

Podziel się