Szukaj

Austriacki polityk o zamachu w Strasburgu. „Ekstremizm, przemoc i szariat niczego tu nie zdobędą” [wideo]

13-12-2018 17:08
Harald Vilimsky Fot. European Parliament / flikcr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Sekretarz generalny Wolnościowej Partii Austrii oraz poseł do Parlamentu Europejskiego, Harald Vilimsky opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym komentuje zamach, do którego doszło w Strasburgu przed dwoma dniami.

Przypomnijmy, iż według najnowszych doniesień medialnych w zamachu terrorystycznym zginęły 3 osoby, zaś 14 zostało rannych. Jak poinformowało polskie MSZ, wśród poszkodowanych jest również nasz rodak (Więcej: Polak wśród poszkodowanych w zamachu w Strasburgu. Nowe informacje o ofiarach [foto+wideo]).

Harald Vilimsky w opublikowanym nagraniu w niezwykle ostrych słowach zwraca się do muzułmańskich imigrantów, którzy przybywają do Europy w celu prowadzenia swojej wojny religijnej. Jak dodaje, poprzez swój ekstremizm niczego na naszym kontynencie nie osiągną:  

Koniecznie przeczytaj: Austria: Brutalne morderstwo kobiety. Tak mąż ukarał ją za wychodzenie z domu bez burki

Czytaj też: Austria: Brutalny napad na kościół w Wiedniu. Poważnie ucierpiało pięciu zakonników. Policja wciąż poszukuje sprawców

Nie jesteście tu mile widziani. Znowu umarli, znowu dużo rannych. Oczywiście z czystej nienawiści i odrzucenia naszego sposobu życia. Tchórzliwie i podle, na bożonarodzeniowym targu, gdzie są rodziny z dziećmi. Lista miast jest teraz długa: w sumie setki zabitych, tysiące rannych. Kimże jesteście, jak nie tchórzami, sączącymi swoją nienawiść wobec niewinnych i zabijającymi ich? Co zatruło wasze serca, abyście skierowali waszą świętą wojnę przeciwko tym ludziom, u których naprawdę chcieliście szukać azylu? Ekstremizm, przemoc i szariat niczego tu nie zdobędą.

Warto przeczytać: Śmiała ukraińska wizja przyszłości. W 2050 roku polscy imigranci zarobkowi będą kupowali samochody [wideo]

Podziel się