Szukaj

Uganda: 90 muzułmanów wtargnęło do kościoła, zgwałciło 15 kobiet i porwało pastora

02-02-2017 14:03
Lokalny kościół w Ugandzie Fot. Rod Waddington / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Do brutalnego ataku dokonanego przez prawie setkę muzułmanów doszło na wschodzie Ugandy, w miejscowości Katira. Jak podaje „Morning Star News”, wyznawcy islamu, którzy wtargnęli do ewangelickiego kościoła zgwałcili 15 kobiet. Miała to była zemsta za działalność pastora, który rzekomo namawiał muzułmanów do zmiany wiary.

Atak miał miejsce 15 stycznia w ewangelickim kościele w Katira w Ugandzie. Ponad 90 muzułmanów wtargnęło do świątyni w czasie wieczornego spotkania modlitewnego, w którym uczestniczyło 50 mężczyzn i 30 kobiet. Napastnicy zaryglowali drzwi kościoła, zamykając w budynku około 40 osób. Kilku chrześcijan zostało brutalnie pobitych, 15 kobiet zgwałcono. Ci, którzy zdołali wydostać się z kościoła byli atakowani przez radykałów czekających na zewnątrz. Napastnicy porwali też pastora i ośmiu wiernych.

Koniecznie przeczytaj: Były muzułmanin mówi, czym naprawdę jest islam [WIDEO PL]

Czytaj też: USA: Brutalny atak na biskupa w czasie mszy [WIDEO]

Jeden ze świadków relacjonował, że z okrzyków wznoszonych przez muzułmanów wynikało, że atak miał być zemstą za działalność ewangelizacyjną pastora.

Precz z pastorem, który nawraca muzułmanów na chrześcijaństwo – mieli krzyczeć napastnicy, którzy zdewastowali kościół.

Policja przyjechała około dwie godziny po tym, jak rozpoczął się atak. Ranni i zgwałcone kobiety trafiły do szpitala. Po upływie dwóch tygodniu nadal nie wiadomo, co stało się z porwanymi osobami.

Lokalna społeczność chrześcijańska w ramach odwetu za ten atak, jak i wiele wcześniejszych, chciała spalić miejscowy meczet, ale powstrzymał ich pastor Mukeny, przekonując, że „należy przyjąć postawę przebaczenia”, a sprawą powinna zająć się policja.

Warto przeczytać: Zmasowany atak hakerski na polskie banki

Podziel się