Szukaj

Napastnik zastrzelił 50 i ranił 400 osób w Las Vegas. Przerażające nagrania z miejsca zdarzenia [WIDEO]

02-10-2017 16:22
Strzelanina w Las Vegas Fot. Shakeel Ahmad‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Ponad 50 osób zabitych i 400 rannych – to najnowszy tragiczny bilans ataku, jaki miał miejsce w czasie koncertu w Las Vegas. Sprawca zabarykadował się na balkonie hotelu i otworzył ogień do uczestników festiwalu muzyki country. Amerykańskie media opisują atak, jako „najbardziej krwawą strzelaninę w najnowszej historii USA”.

Policja podaje, że sprawca to 64-letni Stephen Paddock, który otworzył ogień ze swojego pokoju. Napastnik popełnił samobójstwo. Wcześniej policja informowała, że zastrzeliła mężczyznę.

Nie wiadomo, jakie były motywy sprawcy. Szeryf Las Vegas Joseph Lombardo przekazał, że „napastnik najprawdopodobniej nie był związany z żadnym ugrupowaniem zbrojnym”.

Atak rozpoczął się ok. godz. 22.00 czasu lokalnego. Wtedy padły pierwsze strzały. Uczestnicy festiwalu początkowo myśleli, że to fajerwerki. Według szacunków na koncercie mogło bawić się ok. 40 tys. osób.

Koniecznie przeczytaj: ISIS przyznało się do ataku w Las Vegas

Czytaj też: Zachowanie mężczyzny postrzelonego w Las Vegas wzbudziło podziw. Tak zareagował na wizytę prezydenta [WIDEO]

Przerażeni ludzie uciekali, kiedy tylko słyszeli przerwę w strzałach. Zamachowiec prawdopodobnie przeładowywał wtedy broń.

W sieci pojawiają się kolejne drastyczne zdjęcia i nagrania.

Warto przeczytać: Atak z drona w ostatnim momencie przerwał publiczną egzekucję dwóch więźniów pojmanych przez ISIS [WIDEO]

Podziel się