Szukaj

Kolejny atak Timmermansa na Polskę w PE. Przebili go jednak Thun, Boni i Kudrycka [WIDEO]

07-11-2017 21:45
Frans Timmermans Fot. PikuśPOL / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W poniedziałek 6 listopada w Europarlamencie odbyła się kolejna już debata dotycząca praworządności w Polsce. Oprócz Fransa Timmermansa, który nota bene sprawia wrażenia, jakby jego celem życiowym było ciągle atakowanie naszego kraju, głos zabrali także eurodeputowani z Polski.

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans domagał się, aby polski rząd wycofał się z niektórych planowanych ustaw dotyczących reformy sądownictwa, gdyż zdaniem KE łamią one zasadę praworządności.

O to prosimy władze Polski i jeśli nie będzie żadnej reakcji na te nasze prośby czy wnioski - to nie jest tylko to, czego domaga się KE, tego też domagają się inne organizacje - jeśli nie będzie reakcji na te wnioski, to nie będzie innych opcji, niż wykorzystanie w przyszłości dostępnych nam instrumentów – groził Timmermans na posiedzenia komisji sprawiedliwości Parlamentu Europejskiego.

Koniecznie przeczytaj: Nie tylko Węgry poparły nas w PE. Czeski polityk bronił Polski. Przypomniał unijnym elitom niewygodny fakt [WIDEO]

Czytaj też: Róża Thun groźnym głosem „tłumaczy”, dlaczego głosowała za rezolucją przeciwko Polsce [WIDEO]

W czasie debaty znów doszło do starcia polskich europosłów: Michała Boniego, Barbary Kudryckiej i Róży Thun z Jadwigą Wiśniewską, Markiem Jurkiem i Zbigniewem Kuźmiukiem.

Europosłanka z ramienia Platformy Obywatelskiej Róży Thun chwaliła wystąpienie Fransa Timmermansa.

Odbieram to jako walkę Timmermansa o Polskę przestrzegającą zasad, które nas wszystkich łączą. W debacie wypowiedziało się wielu ludzi, którym na Polsce bardzo zależy - żeby była mocną częścią UE – mówiła.

W bardziej dramatyczny ton uderzył jej kolega, Michał Boni.

Dzień po dniu część obywateli - ta, która demokrację rozumie tak, jak w całej Unii - traci swoje obywatelskie uprawnienia, eliminuje się kolejne normy i zwyczaje, które są jak powietrze dla kluczowych swobód państwa prawa.... Czy pamięta Pan jakiś rząd, który deptałby tak bardzo prawa obywateli? - pytał eurodeputowany, zwracając się do Timmermansa.

Do walki przeciw polskiemu rządowi zachęcała także Barbara Kudrycka. Jej słowa zestawiono z wypowiedzią Jadwigi Wiśniewskiej, eurodeputowanej PiS, która zaprezentowała zgoła odmienne stanowisko.

Cała debata tutaj:

Warto przeczytać: Skandaliczne wypowiedzi przeciwko Polsce i Polakom w PE. Unijni lewacy nazywają nas faszystami. Ale te odpowiedzi to prawdziwy nokaut [WIDEO]

Podziel się