Szukaj

Dania: minister ds. imigracji została zaatakowana przez... imigrantów. Polityk uciekała w popłochu [WIDEO]

04-11-2017 19:40
Inger Støjberg Fot. EU2017EE Estonian Presidency / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Uchodźcy przebywający w ośrodku w Sjælsmark zaatakowali Inger Støjberg, minister do spraw integracji i imigracji. Przybyła ona na spotkanie z imigrantami, którym nie przyznano oficjalnego statusu uchodźcy w Danii.

Podczas tej politycznej wizyty w centrum deportacyjnym imigranci przyjęli początkowo pokojową formę protestu, jednak tuż po zakończeniu spotkania, grupa składająca się z około 40 osób dała upust swojej frustracji, próbując uniemożliwić opuszczenie budynku przez Inger Støjberg. Według relacji dziennikarzy, doszło przy tym do aktów agresji słownej i fizycznej.

Tylko dzięki pomocy ochrony i policji udało się bezpiecznie ewakuować minister do samochodu, który szybko odjechał, potrącając przy tym imigrantów próbujących zablokować jego wyjazd.

Koniecznie przeczytaj: Niemiecki MSZ próbuje przekonać imigrantów, aby nie wierzyli w plotki rozsiewane przez przemytników

Czytaj też: Calais: Imigranci usiłowali dostać się do ciężarówki. Zablokowali drogę betonowymi zaporami [WIDEO]

Całą sytuację ukazuje poniższy materiał wideo:

Sami Duńczycy zaczynają przejawiać swoje obawy i niechęć do przybywających imigrantów i ich religii. Jak pokazują ostatnie badania aż 62% z nich jest przeciwna noszeniu burek i hidżabów w miejscach publicznych, zaś 61% respondentów uważa islam za zagrożenie dla bezpieczeństwa ich kraju.

Warto przeczytać: Najlepsi nauczyciele tylko dla imigrantów? Nowy, absurdalny pomysł wicepremiera Szwecji i ministra edukacji

Podziel się