Szukaj

Dramat we Włoszech. Uzbrojona w noże Polka atakowała przechodniów. Jedna osoba nie żyje [foto]

02-09-2018 10:48
Atak Polki we Włoszech Fot. Gazzetta di Mantova / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Canneto sull'Oglio na północy Włoch. Kobieta z dwoma nożami rzeźniczymi wtargnęła do muzeum zabawek. Zabiła jedną osobą, kilka innych raniła. Policja podaje, że sprawczynią jest 58-letnia Polka.

Jak informuje PAP, atak miał miejsce w sobotę w godzinach popołudniowych. Ze wstępnych ustaleń wnika, że Polka, prawdopodobnie w ataku szału, weszła do miejskiego muzeum zabawek, gdzie rzuciła się z nożami na pracującą tam kobietę. Ofiara zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Napastniczka wyszła z budynku i zaczęła atakować kolejne osoby. Ugodziła nożem mężczyznę pchającego wózek inwalidzki ze swoją matką. Obrażenia odniosła także starsza kobieta, która spadła z wózka. Polka zaatakowała potem jeszcze 30-letniego mężczyznę z Obrony Cywilnej. Na szczęście stan żadnej z rannych osób nie jest określany jako ciężki.

Koniecznie przeczytaj: Polka bestialsko skatowana młotkiem we Włoszech. Walczy o życie. Kobietę uratował były piłkarz

Czytaj też: Polka wyjechała do pracy sezonowej we Włoszech. Pracodawca uwięził ją w skrzyni na owoce

Szaleńczy atak kobiety powstrzymał komendant straży miejskiej z sąsiedniego miasteczka. Mężczyzna rzucił rowerem w kierunku napastniczki i przy pomocy innych osób obezwładnił ją.

58-letnia Polka została zatrzymana przez policjantów. Ustalono, że Barbara C. w koło Mantui przebywała od niedawna i we Włoszech pracowała jako opiekunka do dzieci.

Trzymała dwa rzeźnickie noże i miała obłęd w oczach

- PAP cytuje relację komendanta straży miejskiej Marco Quattiego, którą przytacza agencji ANSA.

Według mężczyzny atakująca kobieta była prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

Lokale służby porządkowe twierdzą, że Polka próbowała już dzień wcześniej, w nocy z piątku na sobotę, zaatakować inną osobę.

Warto przeczytać: Szokująca decyzja sądu w Opolu. Polka musi oddać dziecko Marokańczykowi. „To sadysta i islamski radykał” [wideo]

Podziel się