Szukaj

Krwawy atak nożownika w Irlandii. 18-letni imigrant z Egiptu zamordował 24-letniego mężczyznę i ranił dwie osoby [WIDEO]

03-01-2018 22:34
Atak nożownika w Irlandii Fot. Piotr Czyżewski / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W mieście Dundalk, na północnym-wschodzie Irlandii doszło dzisiaj do krwawej serii ataków. 18-letni Egipcjanin uzbrojony w nóż i metalowy pręt zamordował 24-letniego Japończyka, a dwie osoby ranił. Zanim został zatrzymany zaatakował także policjantów. Początkowo błędnie podawano, że napastnikiem był Syryjczyk.

Do ataku doszło rano. 18-letni Egipcjanin, który zaledwie kilka dni temu przyjechał do Irlandii z Wielkiej Brytanii urządził sobie „polowanie” na przypadkowych ludzi. Śmiertelnie ranił nożem 24-letniego japońskiego studenta, który zmarł na miejscu w wyniku odniesionych ran.

W ciągu godziny, w niewielkiego odległości od miejsca zabójstwa Japończyka zostali zaatakowani dwaj inni mężczyźni. Są rani, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Koniecznie przeczytaj: Atak nożownika na lotnisku w Amsterdamie. Policja otworzyła ogień [WIDEO]

Czytaj też: Muzułmanie w Anglii robią, co chcą. Akurat w niedzielę wyjątkowo hałaśliwie świętowali w Birmingham urodziny Mahometa [WIDEO]

Policja uważa, że za wszystkimi atakami stoi ten sam sprawca. Według służb zaatakowane osoby były przypadkowe, a napastnik działał w pojedynkę.

„The Irish Sun”, powołując się na źródło w policji podała, że atak miał najprawdopodobniej podłoże terrorystyczne. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Ustalono, że Egipcjanin został zatrzymany w Nowy Rok przez policję. Mężczyzna nie miał dokumentów, które pozwalałaby mu na legalny pobyt w kraju. Wtedy doradzono mu, aby ubiegał się o azyl.

Warto przeczytać: Norwegia: Polak zabił pedofila w więzieniu. Tamtejszy sąd wydał taki sam wyrok jak w przypadku Andersa Breivika

Podziel się