Szukaj

Francja: atak na żołnierza w Luwrze. Prawdopodobnie to zamach terrorystyczny

03-02-2017 11:44
Zamach przed Luwrem Fot. RT / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Przed godziną 10.00 w Luwrze doszło do ataku na żołnierza - informują francuskie media. Mężczyzna, który miał krzyczeć „Allahu Akbar”, rzucił się na wojskowego z nożem, raniąc go. W odpowiedzi ogień otworzył drugi obecny na miejscu zdarzenia żołnierz. Napastnika zatrzymano. Atakujący mężczyzna został poważnie ranny, ale przeżył.

AKTUALIZACJA: 12:00

Francuski premier Bernard Cazeneuve powiedział, że wszystko wskazuje na to, że atak miał podłoże terrorystyczne.

„Guardian” cytuje wypowiedź prefekt paryskiej policji, który poinformował, że mężczyzna, który zaatakował żołnierza krzyczał „Allahu Akbar”.

Żołnierz zaatakowany nożem jest lekko ranny. Drugi żołnierz oddał pięć strzałów i ciężko ranił napastnika.

11:44

Żołnierz, który został zaatakowany nożem (niektóre media podają, że miała to być maczeta), razem z dwoma innymi funkcjonariuszami patrolował miasto w ramach operacji antyterrorystycznej Sentinelle.

Koniecznie przeczytaj: Zmasowany atak hakerski na polskie banki

Czytaj też: Zamachowiec spod Luwru to Egipcjanin. Przyjechał do Francji jako turysta

Do incydentu miało dojść, po tym jak mężczyzna z nożem próbował wejść z podejrzanym pakunkiem do muzeum. „La Parisien” podaje, że napastnik zaatakował żołnierza w podziemnym holu Luwru, gdzie znajdują się kasy i sklepy z pamiątkami. Plecak, który miał ze sobą mężcyzna został sprawdzony przez saperów. Nie znaleziono w nim żadnym materiałów wybuchowych.

Policja otoczyli teren, na którym doszło do ataku. Ze względów bezpieczeństwa budynek muzeum został zamknięty dla zwiedzających. Nieczynna jest również stacja metra Palais Royal - Musée du Louvre.

Francuski minister spraw wewnętrznych określił incydent jako poważny. Choć na razie nieznane są motywy sprawcy, podejrzewany jest zamach terrorystyczny.

Warto przeczytać: Zamachowiec z Luwru krótko przed atakiem przelewał pieniądze do Polski

Podziel się