Szukaj

Brytyjskie media piszą o „rasistowskim” ataku na syryjskiego chłopca. Teraz okazało się, jaka była przyczyna [wideo]

01-12-2018 15:04
Atak w szkole w Wielkiej Brytanii Fot. j-slay / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Media na Wyspach nagłaśniają incydent, do jakiego doszło w jednej ze szkół. Brytyjski uczeń popchnął na ziemię Syryjczyka i polał go wodą. Chłopiec wkrótce stanie przed sądem, dostaje także pogróżki od muzułmanów. Tymczasem media milczą na temat tego, co było przyczyną „rasistowskiego” ich zdaniem ataku.

Nagranie ze zdarzenia obiegło media społecznościowe i jest szeroko opisywane przez brytyjskie media jako dowód na rasizm. Na filmie widać, 16-letniego białego ucznia, który podchodzi do 15-letniego Syryjczyka o imieniu Jamal, popycha go na ziemię i trzymając za gardło, polewa wodą. Mówi do niego kilka słów i odchodzi.

Tommy Robinson postanowił się przyjrzeć sprawie i sprawdził, dlaczego 16-latek zaatakował Syryjczyka. Okazało się, że 15-letni imigrant nie ma najlepszej reputacji i od dawna terroryzuje swoich rówieśników. Zdarzało mu się atakować nożem i grozić innym śmiercią. Jamal razem z grupą muzułmańskich uczennic brał udział w brutalnym pobiciu brytyjskiej dziewczyny. Ofiara była bita po głowie kijem do hokeja. Z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Po całym zajściu bała się wrócić do szkoły i rodzice zdecydowali, że będzie kontynuować naukę w domu.

Koniecznie przeczytaj: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Czytaj też: Pomimo zawartej z Wielką Brytanią umowy Francuzi z premedytacją pozwalali imigrantom przeprawiać się przez kanał La Manche

Jamal nie poniósł jednak żadnych konsekwencji i nadal może uczęszczać do szkoły. Wygląda więc na to, że 16-letni brytyjski uczeń na własną rękę postanowił wymierzyć sprawiedliwość i dać nauczkę „niewinnemu” uchodźcy.

Brytyjskie media nagłośniły całą sprawę, robiąc ofiarę z Jamala. Lewicowi dziennikarze pisali nawet, że Syryjczyk padł ofiarą... tortur, uznając, że zasadne jest porównywanie oblania twarzy wodą do waterboardingu (tortury polegająca na wywołaniu wrażenia tonięcia i duszenia się u ofiary).

Sprawa poruszyła Brytyjczyków do tego stopnia, że Syryjczyk zaczął otrzymywać pieniądze i inne dary od poruszonych ludzi. W samej gotówce ma mieć już 150 tys. dolarów.

Odpowiedzialny za atak na Jamala uczeń wkrótce stanie przed sądem na nieletnich. Zarówno on, jak i jego rodzina dostają pogróżki od muzułmanów, którzy straszą chłopca, że go zabiją, a jego matkę zgwałcą.

Oczywiście, żadne z mainstreamowych mediów nie zadały sobie trudy sprawdzenia, jaka była przyczyna ataku na uchodźcę.

Warto przeczytać: Prawicowy dziennikarz nagrywał reportaż dotyczący stref no-go w Rzymie. Gdy został zaatakowany przez imigranta, znokautował go [wideo]

Podziel się