Szukaj

Atak na synagogę w Szwecji. Budynek obrzucono koktajlami Mołotowa podczas modlitwy [FOTO + WIDEO]

10-12-2017 11:50
atak na synagogę w Szwecji Fot. Marcus Dysch / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Do ataku doszło w sobotę ok. godz. 22.00 w szwedzkim Göteborgu. W synagodze znajdowało się wtedy 20 osób uczestniczących w wieczornej modlitwie. W kierunku budynku poleciały butelki zapalające.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ze względu na padający deszcz nie doszło do pożaru. Ochrona obiektu szybko zaalarmowała osoby znajdujące się wewnątrz, które zostały ewakuowane.

Na miejsce zdarzenia przybyło wiele jednostek policji i straży pożarnej - przekazał Peter Nordengard, szef regionalnej policji.

Synagogę koktajlami Mołotowa obrzuciła grupa zamaskowanych mężczyzn. Policja nad ranem zatrzymała trzy osoby podejrzewane o atak. Po przesłuchaniu zostały aresztowane. Postawiono im zarzut zabójstwa przez podpalenie. Jak można się tego było spodziewać, szwedzkie służby nie poinformowały o tożsamości sprawców.

Koniecznie przeczytaj: Były premier Szwecji: „Imigracja to jedna z najlepszych rzeczy, jakie przydarzyły się Szwecji”. Wytłumaczenie zwala z nóg

Czytaj też: „Nigdy nie będę prawdziwym Polakiem, ale w razie potrzeby będę walczył za ten kraj”. Zachwycony Polską Chorwat opowiada, dlaczego wyjechał ze Szwecji

Wydaje się jednak, że nie ma wątpliwości, kto stoi za atakiem. Niedawna decyzja Donalda Trumpa o przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy wywołała falę niezadowolenia społeczności muzułmańskiej na całym świecie, także w Europie. W Malmö oraz Sztokholmie imigranci z Bliskiego Wschodu urządzili masowe demonstracje, gdzie wykrzykiwano antysemickie hasła i palono flagi Izraela.

Dla nas to było pierwsze zderzenie z aktem terroru - powiedział Dvir Maoz należący do młodzieżowej organizacji World Bnei Akiva, który był jednym ze świadków ataku.

Poniżej materiały związane z atakiem oraz antyizraelskimi protestami.

 

 

Warto przeczytać: Brutalna prawda o Szwecji. Tamtejszy polityk przedstawił wyjątkowo ponury obraz swojej własnej ojczyzny. „Nasz kraj jest chory” [WIDEO]

Podziel się