Szukaj

Atak na Polaków w Calais. „Mężczyzna ruchami pistoletu pokazał nam, że mamy otworzyć drzwi”

24-06-2017 00:04
Imigranci w Calais Fot. thatswhytv / youtube / screen YouTube
Podziel się

Niedawno media informowały o tragicznej śmierci polskiego kierowcy w Calais. Teraz o ataku imigrantów opowiedziała Polka, która wraz z narzeczonym została napadnięta na francuskiej autostradzie A16.

Pani Marta w mailu przesłanym do redakcji TVP Info relacjonuje, że do ataku doszło w poniedziałek o 3.30 w nocy niedaleko portu Calais. Kobieta wraz z narzeczonym jechała samochodem osobowym, który poruszał się w długim sznurze aut. Nagle pojawili się agresywni imigranci, którzy za wszelką cenę próbowali dostać się do środka pojazdu.

Mężczyzna ruchami pistoletu pokazał nam, że mamy otworzyć drzwi, był wściekły. Byliśmy w szoku, ogromny stres o własne życie. Narzeczony zaczął trąbić i ruszać samochodem. Wtedy okazało się, że nie jest ich dziesięciu, tylko stu albo i więcej. Usiłowali nas zatrzymać za wszelką cenę. Jeden z nich rzucił nam się na maskę samochodu. Zwolniliśmy, a kiedy ten wstał - przyspieszyliśmy. Udało nam się ich ominąć i wtedy napotkaliśmy barykadę rozłożoną na dwóch pasach w postaci płonącego drzewa. Widzieliśmy w lusterkach, że biegną za nami. Nie mieliśmy innego wyjścia, ci ludzie byli naprawdę agresywni, musieliśmy przejechać przez płonącą barykadę, uszkadzając tym samochód. Robiliśmy to w obronie własnego życia – relacjonowała pani Marta.

Koniecznie przeczytaj: Nagranie zarejestrowane w chwilę po śmierci kierowcy polskiej furgonetki w Calais [WIDEO]

Czytaj też: Film, który pokazuje jak zmieniła się Francja w wyniku otwartej polityki imigracyjnej [WIDEO]

Kobieta zadzwoniła po całym zdarzeniu na francuską policję, ale ta powiedziała, że... nic nie może zrobić, gdyż takie zgłoszenia ma co chwilę.

Szczegóły ataku i materiał wideo pod poniższym linkiem:

Warto przeczytać: Francja znowu upokorzona. Oto prawdziwy stosunek imigrantów do ich „nowej ojczyzny” [WIDEO]

Podziel się