Szukaj

Atak na Polaka w Wielkiej Brytanii. Pijany mężczyzna wyzywał go w autobusie. Zareagował kierowca [wideo]

09-07-2018 16:11
Atak na Polaka w autobusie Fot. Michelle Anne Davis / Facebook
Podziel się

W sieci pojawił się filmik zarejestrowany w autobusie miejskim w Bournemouth na południu Wielkiej Brytanii. Pijany mężczyzna wyzywał pasażera, którego uznał za Polaka.

Jesteś w Anglii, więc się zamknij, siedź cicho

- wykrzykiwał agresywny Brytyjczyk, który uznał, że siedzący obok niego mężczyzna pochodzi z Polski. Dalej posypała się wiązanka wulgarnych wyzwisk.

Nie wiadomo, czy ofiara słownej napaści była Polakiem. Mężczyzna mówił po angielsku. Odpowiadał pijanemu agresorowi ze spokojem, nie dając się sprowokować.

Kierowca autobusu widząc, że Brytyjczyk nie odpuszcza, zatrzymał autobus i zagroził mężczyźnie, że wezwie policję. Wydawało się, że ten odpuści, ale po chwili pijany pasażer dalej kontynuował słowny atak. Nie wytrzymał jeden z pasażerów, który zaczął go uciszać. W końcu mężczyzna wysiadł z autobusu na następnym przystanku.

Koniecznie przeczytaj: Brutalny atak na Kornela Morawieckiego pod Sejmem. Szokujące okrzyki. Na czele feministka ze Strajku Kobiet [foto+wideo]

Czytaj też: Postępowy Londyn: Na budynkach administracji publicznej obok flag Wielkiej Brytanii powieszono flagi LGBT [wideo]

Na opublikowanym w sieci nagraniu widać fragment całego zdarzenia. Internautka, która wrzuciła film, napisała, że agresywny mężczyzna wcześniej atakował także siedzącą przed nim dziewczynę.

Nagranie, które na Facebooku ma już ponad 100 tys. wyświetleń, wywołało duże poruszenie w brytyjskich mediach społecznościowych. Internauci ostro krytykują zachowanie agresywnego mężczyzny, niektórzy domagają się dla niego kary.

Warto przeczytać: W Birmingham padł kolejny rekord. 140 tysięcy muzułmanów świętowało zakończenie ramadanu [wideo]

Podziel się