Szukaj

Muzułmanie transportowali krowy. Zauważyli to radykalni hindusi. Skończyło się tragicznie [WIDEO]

06-04-2017 18:27
Muzułmanie zaatakowani przez hindusów za transport krów Fot. Times Media 24 / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jeden muzułmanin został zabity, a czterech trafiło do szpitala, po tym jak radykalni hindusi z organizacji Vishva Hindu Parishad zaatakowali na północy Indii osoby przewożące bydło.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Alwarze w Radżastanie. Hindusi, który napadli na muzułmanów wiozących krowy, zarzucali im nielegalny transport. Podejrzewali też, że zwierzęta przeznaczone są na ubój.

Wyznawcy hinduizmu znani są z tzw. kultu „świętych krów”. Traktowanie tych zwierząt w poszczególnych częściach Indii różni się – podczas gdy w niektórych rejonach panuje całkowity zakaz uboju i spożywania mięsa krów, w innych dopuszcza się np. przekazywanie starszych zwierząt chrześcijańskim i muzułmańskim rzeźnikom. W Radżastanie na podstawie ustawy z 1995 r. transportowanie bydła na ubój jest zakazane, a przewoźnik traktowany jest jako współodpowiedzialny przestępstwa.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmanie grożą angielskiemu DJ-owi. Za remiks islamskiego wezwania do modlitwy [WIDEO]

Czytaj też: Muzułmanie wzywają do brania ślubów z Europejkami, ma to przyspieszyć islamizację

W 2014 r. wybory wygrała koalicja Narodowego Sojuszu Demokratycznego. Dominującą rolę odgrywa w nim nacjonalistyczna partia Bharatiya Janata (Indyjska Partia Ludowa – BJP), która jako jeden ze swoich głównych celów uważa wprowadzenie zakazu zabijania krów, dla uhonorowania hinduskiej tradycji. Z ugrupowaniem sympatyzuje organizacja Vishva Hindu Parishad – nacjonalistyczna bojówka, która jest wrogo nastawiona zarówno do muzułmańskiej, jak i chrześcijańskiej mniejszości wyznaniowej.

Warto przeczytać: Drastycznie nagranie. Muzułmanie zlinczowali studenta za „bluźnierstwo” wobec Allaha [WIDEO +18]

Podziel się