Szukaj

Aresztowała go policja, bo nauczył psa hitlerowskiego pozdrowienia

11-10-2016 20:29
Pies, który heiluje Fot. M8 Yer Dugs A Nazi / YouTube / screen Twitter
Podziel się

Szkot, który postanowił zrobić żart swojej dziewczynie i poddać jej psa nazistowskiej indoktrynacji, trafił do aresztu. Mężczyzna wcześniej wrzucić na YouTube filmik, na którym pokazał, jak uczy psa „heilować” i reagować na słowa o „gazowaniu Żydów”.

28-latek tak dobrze wytresował mopsa o imieniu Budda, że pies reagował podniesieniem łapy na „Sieg heil!” oraz odwracał się, gdy usłyszał „gas the Jews” („Żydzi do gazu”). Cały proces „indoktrynacji”, w ramach której pies oglądał też filmy z przemówieniami Hitlera, Szkot nagrał i umieścił na YouTubie, zaznaczając, że jego akcja nie powinna być traktowana na serio. Mężczyzna powiedział, że chciał zrobić żart swojej dziewczynie, która uważa należącą do niej suczkę za najsłodszą rzecz na świecie. Umieszczony w kwietniu film wyświetlony został na YT już ponad 2 mln razy.

Koniecznie przeczytaj: Sejmowa komisja odrzuciła w całości projekt „Stop Aborcji”. W tle polityczna awantura

Czytaj też: Kaczyński ma dwóch nowych zastępców. Prezes PiS postawił na zaufanych ludzi

Niektórym jednak bijące rekordy popularności nagranie nie przypadło do gustu. Wkrótce mężczyznę aresztowała policja pod zarzutem... przestępstwa z nienawiści. Szkot po nocy spędzonej w więzieniu został zwolniony za kaucją. Funkcjonariusze podkreślili, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, a film jest „głęboko obraźliwy i nikt rozsądny nie znajdzie w nim czegokolwiek akceptowalnego”. Policja dodała też, że aresztowanie autora nagrania stanowi „ostrzeżenie” dla innych internautów. „Pies nazista” nie spodobał się zwłaszcza społeczności żydowskiej.

Pod naciskami swojej dziewczyny Szkot postanowił zamieścić przeprosiny:

Ja wcale nie jestem rasistą. Ludzie, którzy mnie znają, mogą to potwierdzić. (…) Szczerze mówiąc, ja wcale nie pałam nienawiścią do kogokolwiek. Moim głównym celem było po prostu drażnić moją dziewczynę.

Bardzo przepraszam społeczność żydowską za jakąkolwiek obrazę, jaką jej wyrządziłem. To nigdy nie było moim zamiarem. Przepraszam – powiedział mężczyzna.

Warto przeczytać: Ogórek ostro o Michniku: „On szkodzi Polsce”. „Cieszę się, że rozdział pt. Adam Michnik dobiega końca”

Podziel się