Szukaj

Kierowcy z Polski przed sądem w Słowacji. Zapadła decyzja o areszcie dla sprawcy tragicznego wypadku

04-10-2018 14:25
Wypadek na Słowacji Fot. Polícia Slovenskej republiky / Facebook
Podziel się

Sąd Okręgowy w Dolnym Kubinie zdecydował o areszcie dla 42-letniego polskiego kierowcy Porsche Cayenne, który spowodował w niedzielę 30 września śmiertelny wypadek na Słowacji. Postanowienie nie jest prawomocne.

Tragedia w Dolnym Kubinie wstrząsnęła Słowacją. Surowego ukarania Polaków domaga się lokalna społeczność i politycy. Tamtejsza policja zaraz po wypadku zapowiedziała, że użyje wszystkich dostępnych środków, aby kierowcy zostali przykładnie ukarani.

Chcemy, aby wszyscy zatrzymani kierowcy trafili do aresztu

- powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską przed dzisiejszą rozprawą w sądzie Radko Moravčík z policji w Żylinie na Słowacji.

Koniecznie przeczytaj: Tragedia na Słowacji: Nowe informacje ws. kierowców luksusowych aut. Wiadomo o nich coraz więcej [wideo+foto]

Czytaj też: Tragedia na Słowacji: Wychodzą na jaw kolejne informacje o kierowcach. Sprawca wypadku był poszukiwany [wideo]

Wniosek o tymczasowy areszt dla całej trójki złożyła słowacka prokuratura, argumentując, że „istnieje obawa możliwego kontynuowania czynów karalnych oraz obawa ucieczki”.

W wyniku bezmyślnej i skrajnie ryzykownej jazdy Polaków zginął 57-letni ojciec rodziny, który jak się okazało osierocił kilkoro dzieci. W wypadku ciężko ranna została jego żona, lżejsze obrażenia odniósł 21-letni syn Stefana O.

42-letni kierowca Porsche Cayenn został oskarżony o wywołanie ogólnego zagrożenia na drodze oraz spowodowanie śmierci obywatela Słowacji. Policja i prokuratura zarzucają mu nadmierną prędkość i przekraczanie ciągłej linii. Mężczyźnie grozi od 2 do 5 lat pozbawienia wolności, jeżeli jednak słowacki sąd zadecyduje o zaostrzeniu kary, Marcin L. może trafić do wiezienia nawet na 9 lat.

Jak informuje tvn24.pl, pozostali polscy kierowcy na proces będą czekać na wolności.

Więcej o wypadku pisaliśmy tutaj.

Warto przeczytać: Nowe fakty ws. tragedii na Słowacji. Jednym z luksusowych aut jechał polski dziennikarz, drugim... [foto+wideo]

Podziel się