Szukaj

Mocne słowa włoskiego arcybiskupa o masowej imigracji: „Islam to poważne zagrożenie dla zachodniej cywilizacji. Dąży do jej zniszczenia”

11-01-2018 15:51
Arcybiskup Luigi Negri Fot. Centro Culturale Rosetum / YouTube / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował portal Voice of Europe, włoski arcybiskup Ferrary i Comacchio. Luigi Negri, w wywiadzie udzielonym gazecie „Liberoquotidiano” wyraził swoje ogromne zaniepokojenie problemem masowej imigracji, która, jak stwierdził, stanowi poważne zagrożenie dla zachodniej cywilizacji.

W trakcie wywiadu włoski hierarcha słusznie zauważył, że obecnie w krajach Europy Zachodniej widoczna jest głęboka niechęć do religii. Natomiast, jego zdaniem, islam jest tak chętnie przyjmowany i tolerowany, ponieważ ma solidne podstawy polityczne.

Islam ma podstawy raczej polityczne, niż religijne: islam to więcej niż wiara, za nim kryje się prawo, status, jednym słowem – Szariat”.

Arcybiskup Luigi Negri stwierdził ponadto, że islam w przeciwieństwie do chrześcijaństwa nie uwzględnia wartości pojedynczej osoby, ale całej zbiorowości, co zgodne jest z wartościami lewicowej ideologii:

Koniecznie przeczytaj: Irlandia: Imigranci zaprezentowali irytującą zabawę na ulicy. Nikt nie zareagował na ich bezczelne zachowanie [WIDEO]

Czytaj też: Drastyczne nagranie z ośrodka dla imigrantów we Włoszech. Afrykanki pobiły do nieprzytomności kobietę. Wszędzie pełno było krwi [+18 WIDEO]

W przeciwieństwie do chrześcijaństwa, islam nie uwzględnia znaczenia osoby. Muzułmanin jest ważny tylko w kontekście społecznym i politycznym, w którym żyje. Nie jest zbiegiem okoliczności, że islam rozprzestrzenia się wśród słabych, którzy potrzebują autorytetu, aby czuć się chronionymi. Innym niepokojącym aspektem jest tendencja do niszczenia wartości zachodniej cywilizacji, przede wszystkim nieprzekraczalnego rozróżnienia między polityką a religią.

Podczas rozmowy arcybiskup Negri wyjaśnił także, dlaczego europejskie kraje tak chętnie otwierają swoje granice przed „gośćmi” z Bliskiego Wschodu i Afryki. Stwierdził bowiem, że  głównym celem ludzi żyjących w świecie zglobalizowanej gospodarki jest redukcja kosztów pracy poprzez import imigrantów, którzy spowodują powstanie jednorodnej kultury.

Warto przeczytać: Włochy: Szokująca propozycja lewicowego polityka. Chce, aby włoską ludność Sardynii zastąpili muzułmańscy imigranci

Podziel się