Szukaj

Tak teraz wygląda menu w „szwedzkim” McDonald’s [FOTO]

01-05-2017 03:27
Arabskie menu McDonald w Szwecji Fot. PeterSweden / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Jeden z internautów umieścił na Twitterze zdjęcie menu restauracji McDonald’s w szwedzkim mieście Södertälje. Zdziwienie może wywoływać język, w jakim została przedstawiona oferta restauracji.

Skutki lewicowych rządów w Szwecji są aż nadto widoczne. W wyniku niekontrolowanego napływu imigrantów, zwłaszcza z krajów muzułmańskich coraz większym problemem staje się brak asymilacji obcej kulturowo ludności. Przybysze z Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu nie przestrzegają europejskiego prawa, nie szanują tutejszych norm i wartości, często nawet nie próbują się uczyć języka kraju, w którym się osiedlają.

Koniecznie przeczytaj: Szwecja. Imigrant nie trafi do więzienia za gwałt na 14-latce, bo… ma ADHD i nie zrozumiał słowa „nie”

Czytaj też: Imigranci z ośrodka dla uchodźców skarżą się na brak… seksu [WIDEO PL]

Efekty tego zauważalne są w szwedzkich miejscowościach takich jak Södertälje, w regionie sztokholmskim, gdzie obecne już 40% populacji stanową imigranci z Bliskiego Wschodu. O ile wcześniejsze pokolenia wykazywały chęć asymilacji i uczyły się języka szwedzkiego, to ostatnia fala przybyszów woli posługiwać się rodzimym językiem, którym w przeważającej części jest arabski.

Do takiej sytuacji muszą dostosowywać się działające na tym terenie firmy. Przykładem jest lokalna restauracja McDonald’s, która, aby dotrzeć do większej ilości klientów w Södertälje, przygotowała menu w języku arabskim.

Tylko kwestią czasu wydaję się mianowanie arabskiego oficjalnym językiem w Szwecji. Niestety, coraz więcej wskazuje również na to, że rodzimy szwedzki niedługo może stać się „ciekawostką historyczną”.

Zwłaszcza, jeżeli przyjrzeć się propagandzie serwowanej Szwedom. Niedawno w tym kraju ukazał się spot zachęcający do akceptacji „nowej Szwecji” i przekonujący o konieczności integracji… rodzimych Szwedów z imigrantami. Więcej tutaj: Lewicowa propaganda w Szwecji. „Szwecja musi się stać rajem dla emigrantów” [WIDEO].

Warto przeczytać: Włoska prokuratura: nielegalni imigranci przerzucani są na Sycylię luksusowymi jachtami

Podziel się