Szukaj

Makabryczny mord w Arabii Saudyjskiej. Obcięli głowę 6-letniemu chłopcu na oczach matki [foto]

11-02-2019 17:28
Ahlulbayt TV Fot. Ahlulbayt TV / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Do przerażającego zdarzenia doszło w Medynie w Arabii Saudyjskiej. 6-letni chłopiec został zabity na oczach matki, bo kobieta przyznała, że jest szyitką.

6-letni Zakaria Al-Jaber razem ze swoją matką zwiedzał świątynię proroka Mahometa w Medynie. Świadkowie cytowani przez brytyjski mirror.co.uk mówią, że tragedia rozegrała się w mgnieniu oka. Zamaskowany mężczyzna wyszedł z taksówki i poszedł do kobiety z dzieckiem. Zapytał ją, czy jest szyitką. Ppotwierdziła. Mężczyzna odszedł, ale po chwili nadjechało auto, z którego wyskoczyło kilku napastników. Jeden z nich odciągnął na bok chłopca i ugodził go stłuczoną butelką. Zaraz potem na chłopcu wykonano egzekucję, obcinając mu głowę.

Koniecznie przeczytaj: 14-latek aresztowany w Arabii Saudyjskiej. Tańczył na ulicy [WIDEO]

Czytaj też: Nieprawdopodobne nagranie z Arabii Saudyjskiej robi furorę w sieci. Muzułmańska burka i uliczny surfing na jednej z zalanych ulic [WIDEO]

Wszystko na oczach zrozpaczonej matki. Kobieta próbowała obronić dziecko, ale została siłą powalona na ziemię.

Policja, która stała w pobliżu miała nie reagować. W sprawie morderstwa nie dokonano żadnych aresztowań. Zbrodnia nie została również potępiona przez władze państwowe.

Nikt nie zareagował, nikt się nie sprzeciwił. W sprawie nie ma nawet oficjalnego stanowiska władz

- oświadczyła Shia Rights Watch, organizacja walcząca o prawa mniejszości szyickich.

Warto tutaj podkreślić, że Arabię Saudyjską w zdecydowanej większości zamieszkują wyznawcy sunnickiej odmiany islamu, którzy od wieków pozostają w konflikcie z szyitami.

Po brutalnej zbrodni na dziecku szyici domagają się wymierzenia sprawiedliwości i ukarania sprawców. W mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać zdjęcia zamordowanego chłopca, które podpisywane są hastagiem #JusticeForZakaria. Jest też nagranie z pogrzebu.

Warto przeczytać: „Czarny piątek” w Arabii Saudyjskiej. Tym razem można odczytać to dosłownie… [WIDEO]

Podziel się