Szukaj

Makabryczny mord w Arabii Saudyjskiej. Obcięli głowę 6-letniemu chłopcu na oczach matki [foto]

11-02-2019 17:28
Ahlulbayt TV Fot. Ahlulbayt TV / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Do przerażającego zdarzenia doszło w Medynie w Arabii Saudyjskiej. 6-letni chłopiec został zabity na oczach matki, bo kobieta przyznała, że jest szyitką.

6-letni Zakaria Al-Jaber razem ze swoją matką zwiedzał świątynię proroka Mahometa w Medynie. Świadkowie cytowani przez brytyjski mirror.co.uk mówią, że tragedia rozegrała się w mgnieniu oka. Zamaskowany mężczyzna wyszedł z taksówki i poszedł do kobiety z dzieckiem. Zapytał ją, czy jest szyitką. Ppotwierdziła. Mężczyzna odszedł, ale po chwili nadjechało auto, z którego wyskoczyło kilku napastników. Jeden z nich odciągnął na bok chłopca i ugodził go stłuczoną butelką. Zaraz potem na chłopcu wykonano egzekucję, obcinając mu głowę.

Koniecznie przeczytaj: Szkocja: Ciało Polaka znalezione w spalonym aucie. Możliwe morderstwo. „Rodzina w Polsce jest zdruzgotana”

Czytaj też: Poruszające słowa matki Stefana W. „Urodziłam syna, który zabił człowieka. Bardzo przepraszam za moje dziecko”

Wszystko na oczach zrozpaczonej matki. Kobieta próbowała obronić dziecko, ale została siłą powalona na ziemię.

Policja, która stała w pobliżu miała nie reagować. W sprawie morderstwa nie dokonano żadnych aresztowań. Zbrodnia nie została również potępiona przez władze państwowe.

Nikt nie zareagował, nikt się nie sprzeciwił. W sprawie nie ma nawet oficjalnego stanowiska władz

- oświadczyła Shia Rights Watch, organizacja walcząca o prawa mniejszości szyickich.

Warto tutaj podkreślić, że Arabię Saudyjską w zdecydowanej większości zamieszkują wyznawcy sunnickiej odmiany islamu, którzy od wieków pozostają w konflikcie z szyitami.

Po brutalnej zbrodni na dziecku szyici domagają się wymierzenia sprawiedliwości i ukarania sprawców. W mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać zdjęcia zamordowanego chłopca, które podpisywane są hastagiem #JusticeForZakaria. Jest też nagranie z pogrzebu.

Warto przeczytać: Skandaliczne słowa izraelskiego dyplomaty: „Polacy to antysemici. Wielu z nich kolaborowało” [wideo]

Podziel się