Szukaj

14-latek aresztowany w Arabii Saudyjskiej. Tańczył na ulicy [WIDEO]

23-08-2017 15:34
Makarena w Arabii Saudyjskiej Fot. Ahmed Al Omran / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Arabii Saudyjskiej 14-letni chłopiec trafił do aresztu, po tym jak na jednej z ulic w Arabii Saudyjskiej zatańczył Makarenę. Władze poinformowały, że nastolatek jest przesłuchiwany w sprawie oskarżenia o „niewłaściwe zachowanie publiczne”.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Dżudda, w prowincji Mekka w zachodniej części Arabii Saudyjskiej. Na 45-sekundowym nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak 14-latek zatrzymuje się na środku drogi i zaczyna tańczyć znany przebój z lat 90.

Chłopiec szybko został aresztowany przez policję i oskarżony o „niewłaściwe zachowanie w miejscu publicznym” i zakłócanie ruchu drogowego.

Koniecznie przeczytaj: 12-latka, która została zmuszona do ślubu zgodnie z prawem islamu, błaga o pomoc [WIDEO]

Czytaj też: Po zamachu w Barcelonie „Charlie Hebdo” punktuje islam. Trafny komentarz satyryków wywołał oburzenie... europejskich mediów [FOTO]

Część arabskich internautów zgodziła się z opinią władz i uznała jego zachowanie za „niemoralne”. Wiele osób jednak uważa, że 14-latek to „bohater” i nie powinien zostać karany.

W Arabii Saudyjskiej obowiązuje bardzo surowe prawo obyczajowe, które bezpośrednio związane jest z nakazami islamu. Niedawno w kraju powszechne oburzenie wywołała turystka, która w europejskim stroju odkrywającym nogi i brzuch zwiedzała saudyjskie zabytki.

Warto przeczytać: Policja publikuje nagranie z zatrzymania dwóch Algierczyków, którzy molestowali 14-latkę w Gdyni [WIDEO]

Podziel się