Szukaj

Saudyjczycy pokazują, jak powinno się traktować imigrantów. Zdecydowali o deportacji 40 tysięcy Pakistańczyków [WIDEO]

04-03-2017 20:16
Al- Kaba
Podziel się

Arabia Saudyjska pokazała wyjątkową hipokryzją, próbując przekonać Europę o konieczności przyjmowania kolejnych imigrantów, jednocześnie stosując zupełnie inne standardy wobec osób przebywających nielegalnie w tym kraju. Władze państwa bez mrugnięcia okiem, w ciągu ostatnich czterech miesięcy wydały decyzje o wydaleniu ponad 40 tysięcy pracowników. Podstawą prawną ma być obawa przed zagrożeniem terrorystycznym.

Kiedy w Europie wciąż pojawiają się argumenty, w których dowodzi się zasadności przyjmowania kolejnych imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu, mimo, że wśród nich mogą znajdować się zamachowcy, Rijad stosuje całkiem inne zasady.

Saudyjczycy nie zważając na protesty społeczności międzynarodowej i obrońców praw człowieka, zdecydowali się na represyjną politykę wobec imigrantów zarobkowych. Nielegalnych przybyszów karano chłostą, lub zwyczajnie wydalano z kraju. Oficjalnym powodem takiego podejścia wobec współwyznawców jest zagrożenie terrorystyczne, ale w praktyce zazwyczaj chodzi o czynniki ekonomiczne. Zatrudnieni na czarno pracownicy zdecydowali się dochodzić swych praw wobec pracodawców, co skutkowało biciem, więzieniem, a nawet deportacją.  

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump w czasie spotkania z Angelą Merkel: „Imigracja jest przywilejem, nie prawem” [WIDEO]

Czytaj też: Śmiech i niedowierzanie. Tak wygląda posiedzenie Rady Kobiet w Arabii Saudyjskiej [FOTO]

Warto przeczytać: Słowaczka nasikała na Koran i go podpaliła. Została aresztowana. Grozi jej 6 lat więzienia [WIDEO]

Podziel się