Szukaj

Pasażerowie byli przerażeni. Muzułmanin zaczął wzywać Allaha. Krzyczał o niewiernych i prawie szariatu [wideo]

11-09-2018 16:53
Awantura w samolocie w Hiszpanii Fot. Real life / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Hiszpańskie media informują o incydencie, do jakiego doszło 5 września na pokładzie samolotu linii Ryanair z Barcelony do Sewilli. Jeden z pasażerów nagle zaczął krzyczeć po arabsku, wzywając imienia Allaha. Łamanym hiszpańskim przekonywał też, że „islam jest rozwiązaniem wszystkich problemów świata”.

Jak informuje sevilla.abc.es do zdarzenia doszło już, kiedy samolot znalazł się w powietrzu. Według relacji świadków 30-letni mężczyzna wyglądający na Araba nagle wstał ze swojego miejsca, wszedł na fotel i zaczął krzyczeć po arabsku, wzywając Allaha. Mężczyzna dodał po hiszpańsku, że prawo szariatu jest sprawiedliwie, a islam jest rozwiązaniem wszystkich problemów na świecie „Daily star” dodaje, że według świadka muzułmanin nazywał też chrześcijan niewiernymi.

Koniecznie przeczytaj: USA: Brutalnie wyrzucili pasażera z samolotu, bo zabrakło miejsca dla pracowników [WIDEO]

Czytaj też: Koszmar na pokładzie samolotu - eksplozja silnika doprowadziła do rozsadzenia okna, zginęła jedna osoba. Pasażer nagrał film [wideo]

Cała sytuacja trwała kilkadziesiąt minut, zanim samolot wylądował. Niektórzy próbowali uspokoić agresywnego muzułmanina, ale ten nie reagował. Atmosfera stała się wyjątkowo napięta. Pasażerowi byli przerażeni i pytali personel, co się dzieje, słychać było płacz dzieci.

Po wylądowaniu na lotnisku w Sewilli muzułmanin został przekazany hiszpańskim służbom. Mężczyzna po przeszukaniu nie został jednak aresztowany. Skończyło się jedynie na pouczeniu. Rzecznik Gwardii Cywilnej tłumaczył, że sprawca „nie popełnił żadnego przestępstwa” i „nie zamierzał nikogo skrzywdzić, ponieważ nie miał przy sobie żadnych niebezpiecznych przedmiotów”.

Ciekawe wyjaśnienia złożył brat mężczyzny, który powiedział, że 30-latek zachowywał się tak, ponieważ jest chory psychicznie i jak dodał, on się nim opiekuje.

Warto przeczytać: O krok od tragedii tuż przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Władimir Putin wyraził zgodę na zestrzelenie samolotu pasażerskiego

Podziel się