Szukaj

Żona Radosława Sikorskiego, Anne Applebaum załamuje ręce nad przyszłością Polski: „Jeżeli Polacy w kolejnych wyborach znów zagłosują na PiS, to…”

01-03-2018 21:11
Anne Applebaum
Podziel się

Anne Applebaum podczas rozmowy z Dorotą Wysocką-Schnepf w programie „Świat, którym żyjemy”, wyraziła swoje obawy związane z sytuacją w Polsce. Zdaniem dziennikarki „The Washington Post” kraj nie jest w najlepszej kondycji.

Anne Applebaum uważa, że nowelizacja ustawy o IPN była fatalnym pomysłem. Według publicystki przed zmianami w polskim prawie na świecie praktycznie nikt nie mówił o zbrodniach Polaków podczas II wojny światowej.

Przez ostatni miesiąc naczytałam się więcej o polskich kolaborantach i o polskiej odpowiedzialności za Holocaust, niż przez całe życie. Ta ustawa przyniosła całkowicie odwrotny efekt

powiedziała Applebaum.

Koniecznie przeczytaj: Niewiarygodne. Nowelizacja ustawy o IPN nie podoba się mieszkającym w Polsce… Niemcom. „Były obozy zakładane i prowadzone przez polską administrację”

Czytaj też: Prezydent Ukrainy ostro krytykuje nowelizację ustawy o IPN. Tymczasem we Lwowie zezwolono na wieszanie... banderowskich flag [FOTO]

Następnie dziennikarka stwierdziła, że Polska zmarnowała szansę na bycie jednym z liderów Unii Europejskiej. Zdaniem publicystki aktualnie na Zachodzie panuje przekonanie co do tego, że to Prawo i Sprawiedliwość jest autentyczną twarzą naszego kraju.

Nie wiem, jak długo Polska będzie w Unii Europejskiej i w NATO. Jeżeli Polacy w kolejnych wyborach znów zagłosują na PiS, to Zachód zapyta, czy w Europie jest nadal miejsce dla Polski

 – stwierdziła dziennikarka.

Polacy nie wiedzą, jaką frustrację w Brukseli budzi Polska

dodała.

Applebaum była niedawno również gościem Jarosława Kuźniara. Publicystka swoimi wypowiedziami naraziła się osobom lubiącym parę prezydencką. O całej sytuacji można przeczytać tutaj: Polacy żałują, że nie zostali wymordowani? Oto co powiedział gość Kuźniara. Anne Applebaum również wywołała niedowierzanie (wideo)

Internauci nie do końca zgadzają się jednak z żoną Sikorskiego w kwestii opinii o Polsce na świecie. Dużą popularnością cieszy się między innymi ta grafika:

Z którą zgodziło się w komentarzach wiele osób:

Warto przeczytać: Ukraina jest przeciwna nowelizacji ustawy o IPN. Tymczasem sam ukraiński ambasador przyznaje, że jego kraj nawet nie wie, o co chodzi w tej ustawie [wideo]

Podziel się