Szukaj

Holandia: Lider muzułmańskiej partii apeluje do Holendrów. „Jeżeli nie podoba się Wam multi-kulti, to opuście ten kraj”

12-07-2018 19:45
Tanahan Kuzu Fot. Tanahan Kuzu / Facebook.com
Podziel się

Jak poinformował publiczny holenderski nadawca Nederlandse Omroep Stichting (NOS), lider partii DENK, Tunaham Kuzu zaapelował do Holendrów, by ci opuścili kraj, jeżeli nie zgadzają się ze zjawiskiem multi-kulti. Na jego słowa stanowczo zareagował szef ugrupowania Wolność, Geert Wilders.

Niedawno podczas jednego z wywiadu polityk stwierdził, że Holendrzy, którzy nie tolerują zjawiska multi-kulti, powinni wyjechać z kraju: 

Jeśli nie lubią zmieniającej się Holandii, w której żyją ludzie z różnych kultur... jak w mieście Zaandam lub sąsiedztwie Poelenburga, powinni wyjechać.

Muzułmańska partia DENK w swoim programie zakłada m.in. wprowadzenie „rejestru rasizmu”, utworzenie „policji antyrasistowskiej” oraz prowadzenie polityki akceptacji zamiast integracji. Co ciekawe, ugrupowaniu zarzucano także bliskie związki i uzyskiwanie wsparcia od prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana.

Koniecznie przeczytaj: Holandia: Działacz partii Wolność ogłosił konkurs na najlepszą podobiznę Mahometa. „Wolność słowa jest najważniejsza!!” [foto]

Czytaj też: Holenderski minister twierdzi, że w Polsce i Czechach imigranci zostaliby pobici: „Nie mieliby tam życia” [wideo]

W ostatnich wyborach krajowych w Holandii, DENK zdobył trzy mandaty. Rok później, w wyborach samorządowych, ugrupowanie to zdecydowanie pokonało niektóre tradycyjne partie lewicowe.

Na słowa lidera partii imigranckiej zareagował m.in. szef partii Wolności (PVV), Geert Wilders: 

Moja wiadomość do Kuzu, DENK i wszystkich innych miłośników Erdogana: szybko wynoście się do Turcji!

Warto przeczytać: Turcja zawiesiła stosunki dyplomatyczne z Holandią! Ankara grozi Europie imigrantami! [WIDEO]

Podziel się