Szukaj

Niemcy mają poważny problem. W szkołach podstawowych, a nawet przedszkolach dochodzi do kolejnych ataków na tle religijnym

26-03-2018 18:54
Niemiecka flaga
Podziel się

Jak poinformował „Bild”, w niemieckich szkołach podstawowych systematycznie wzrasta liczba antysemickich, antychrześcijańskich i ksenofobicznych incydentów. Ich sprawcami są uczniowie pochodzący z muzułmańskich rodzin.

Jak podkreśla „Bild”, problem nietolerancji religijnej staje się coraz bardziej poważny. Otóż w jednej z berlińskich szkół podstawowych siedmiolatka została zapytana przez starszego kolegę, czy jest Żydówką. Gdy tylko odpowiedziała twierdząco, chłopak zaczął mówić do niej napastliwym tonem "Żyd, Żyd". Okazało się jednak, że to nie jedyny przypadek prześladowania, którą spotkał tą uczennicę. Jej ojciec poinformował bowiem, że wcześniej inny uczeń groził jej śmiercią, ponieważ przyznała nie wierzy w Allaha.

Koniecznie przeczytaj: Nielegalni imigranci i komuniści okupowali francuską bazylikę. Interweniowała policja - w ruch poszły pałki oraz gaz pieprzowy [wideo]

Czytaj też: Dziewczynka była prześladowana w niemieckiej szkole za… bycie Niemką. Dyrektor szkoły doradził rodzicom, co powinni zrobić – porada szokuje

Co ciekawe, do podobnego incydentu doszło również w przedszkolu działającym przy tej szkole. Tam mały chłopiec usłyszał, że on i jego rodzina „będzie się smażyć w piekle”, bo nie są wyznawcami proroka.

Problem nietolerancji religijnej jest widoczny także w starszych klasach. Otóż pewna 15-latka znalazła w swoim plecaku kartkę z napisem „Ty brudna Żydówko, chcesz cyklonu B?”.

Jak informuje „Bild” grupa uczniów za pośrednictwem komunikatora WhatApp rozsyłała nagranie wideo z egzekucji przeprowadzonej przez członków ISIS. W reakcji to zachowanie, dyrektor szkoły jedynie wystosował do rodziców list, w którym poprosił, ich by kontrowali telefony swoich dzieci. 

Szef Niemieckiego Związku Nauczycieli Heinz-Peter Meidinger niedawno stwierdził, że sytuacje takie, jak ta z nagraniem z egzekucji przeprowadzonej przez członków Państwa Islamskiego się są odosobnionymi przypadkami. Zdaniem szefa Związku, podobne problemy mogą występować także w szkołach, gdzie dzieci z muzułmańskich rodzin stanowią 70, 80, 90, a nawet 100% wszystkich uczniów:

Mamy do czynienia z rosnącą polaryzacją i pogorszeniem się sytuacji w problematycznych szkołach w zapalnych okręgach. Przykłady znajdziemy w aglomeracjach takich jak Berlin czy Zagłębie Ruhry.(...) Obserwujemy incydenty o wymowie zarówno antysemickiej, jak i antychrześcijańskiej, ale też ksenofobicznej. Coraz częściej celem ataków stają się też nauczyciele.

Warto przeczytać: Niemcy: 24-letnia kobieta pokłóciła się z nastoletnimi imigrantami. Teraz w stanie krytycznym walczy o życie w szpitalu

Podziel się