Szukaj

Chaos na ulicach Niemiec. Antifa wywołała w Hanowerze ogromne zamieszki. W ruch poszły armatki wodne. Są rani [FOTO+WIDEO]

04-12-2017 12:35
Zamieszki w Hanowerze Fot. NEW Breaking news 2018 / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Co najmniej kilka osób zostało rannych w trakcie sobotnich zamieszek, do których doszło w Hanowerze. Skrajnie lewicowa Antifa usiłowała zablokować zjazd nacjonalistycznej i antyimigracyjnej Alternatywy dla Niemiec (AfD).

Protesty lewicy w Hanowerze rozpoczęły się już w piątek, czyli już na dzień przed zjazdem AfD. Jednak zamieszki wybuchły dopiero kolejnego dnia. Tysiące demonstrantów blokowało ulice miasta, aby uniemożliwić spotkanie polityków nacjonalistycznej partii. Bojówkarze Antify rzucali w policjantów kamieniami i butelkami. Służby zmuszone były użyć armatek wodnych.

W wyniku starć rannych zostało co najmniej kilku policjantów. Z kolei jeden z demonstrantów złamał nogę – wcześniej mężczyzna przykuł się łańcuchem do metalowej piramidy.

Koniecznie przeczytaj: Kolejne zamieszki we Francji. Na jednym z osiedli imigranci starli się z policją. Sceny jak z filmu wojennego [WIDEO]

Czytaj też: USA: Dziennikarz ujawnia raport FBI, który udowadnia, że lewica współpracuje z islamskimi terrorystami

Jak podaje agencja DPA, w czasie manifestacji lewicy pojawiały się transparenty z hasłami „Precz z rasistami i nazistami - Refugees welcome” i „Solidarność zamiast prawicowej nagonki”.

Sobotni zjazd Alternatywy dla Niemiec rozpoczął się z opóźnieniem, część członków ugrupowania w wyniku zamieszek nie zdołała dojechać na czas. AfD to określana mianem „prawicowo-populistycznej” powstała w 2013 r. partia, która w ostatnich wyborach do parlamentu zdobyła trzecie miejsce, uzyskując 12,6% głosów poparcia.

Warto przeczytać: Morawiecki: „Trzeba nazwać tych zbrodniarzy. To nie byli naziści, kosmici nie wiadomo skąd. To byli Niemcy” [WIDEO]

Podziel się