Szukaj

Amerykański Kongres chce zdefiniować antysemityzm. „Trzeba zidentyfikować współczesne przejawy tego zjawiska”

28-05-2018 15:09
Kongres, USA
Podziel się

Jak poinformowała Jewish Telegraphic Agenycy, amerykańscy kongresmeni chcą zdefiniować zjawisko antysemityzmu. W tym celu przygotowują ustawę, która będzie zawierała wytyczne służące temu, by właściwie rozpoznawać i określać współczesne przejawy tego zjawiska.

Amerykańscy kongresmeni swoje wytyczne dla Departamentu Edukacji zawrą w tzw. „Ustawie o świadomości antysemityzmu”. Jak zapewniają, będzie ona zawiera wskazówki, które będą pomocne w prawidłowej identyfikacji współczesnych przejawów antysemityzmu.

Autorzy projektu przekonują, że taka ustawa jest potrzebna, chociażby ze względu na wzrost liczby antysemickich incydentów w szkołach i na uczelniach, w wyniku których  żydowscy studenci zmuszeni są do stawiania czoła wszelkim uprzedzeniom i niebezpieczeństwom.

Koniecznie przeczytaj: Hiszpania: Władze Walencji przyjęły uchwałę bojkotującą Izrael. Ich decyzja rozwścieczyła środowiska żydowskie

Czytaj też: Marek Jakubiak wyśmiał żydowskie roszczenia – przypomniał, że po wojnie Warszawa była w gruzach, a odbudowali ją Polacy [wideo]

Przed konsekwencjami tej ustawy przestrzegła m.in. pro-palestyńska społeczność, która podkreśliła, że nowe prawo opiera się na definicji antysemityzmu przyjętej dotychczas przez Departament Stanu. Warto podkreślić, że zawiera ona konkretne typy antyizraelskich zachowań. Stąd też przejawem antysemityzmu może być głoszenie tezy, że państwo Izrael jest przedsięwzięciem rasistowskim, czy też przypisywanie Żydów odpowiedzialności za śmierć Jezusa.

Równie krytycznie wypowiedziała się w tej sprawie, Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich, która stwierdziła, że jej zdaniem, proponowana ustawa może zagrażać konstytucyjnie chronionej wolności słowa.

Warto przeczytać: Niemieckie stowarzyszenie transportowców zainaugurowało nowy projekt: „Będziemy szkolić uchodźców ubiegających się o azyl”

Podziel się