Szukaj

Po zamachu w Manchesterze coraz częściej Amerykanie stawiają Polskę za wzór [WIDEO]

26-05-2017 12:07
Marsz antyimigrancki 2015 Fot. Komorusan714 / youtube / screen YouTube
Podziel się

Po raz kolejny w ostatnich dniach w Internecie pojawiają się głosy chwalące Polskę i Polaków. Amerykańscy internauci stwierdzają wręcz, że powinni brać z nas przykład.

Po zamachu w Manchesterze w mediach społecznościowych Polska stawiana jest za wzór polityki wobec imigrantów. Na Twitterze i Facebooku popularnością cieszą się memy dotyczące Polski i Polaków. Internauci, wśród których po ostatnim zamach w Anglii żywe są nastroje antyimigranckie i obawa przed podobnymi zdarzeniami w USA, coraz częściej zauważają, że w Polsce nie dochodzi do zamachów.

Internauci zachwycają się marszem antyimigranckim, który odbył się w Polsce w 2015 roku, w memach nawiązują m.in. do polskiej historii (jak „Odsiecz Wiedeńska” w 1683 roku).

Koniecznie przeczytaj: Niemka zachwycona Polską: „Jesteście dla nas wzorem” [WIDEO]

Czytaj też: Co można zrobić ze zniszczoną polską flagą? Na pewno nie wyrzucić na śmietnik

Musimy brać przykład, musimy być jak Polska! – padają głosy.

Nice Job, Poland! – podsumował całą dyskusję jeden z internautów.

To już kolejna w ostatnim czasie fala zainteresowania i podziwu dla Polski, która przetacza się wśród Amerykanów w mediach społecznościowych.

Zaledwie przed tygodniem furorę robiło wrzucone do sieci zdjęcie z warszawskiego metra (pisaliśmy o tym tutaj:Zdjęcie z warszawskiego metra hitem na zachodnim Twitterze). Amerykanie i Europejczycy z zachodu nie mogli się nadziwić, że w metrze może być tak czysto i spokojnie.

Kilka dni temu w Internecie opublikowano mapę zamachów terrorystycznych w Europie, na której Polska jawiła się jako bezpieczna wyspa (czytaj tez tutaj: Polska bezpieczną wyspą na europejskiej mapie terroryzmu [MAPA]) .

Poniżej film z demonstracji w Polsce, na który powołują się Amerykanie:

Warto przeczytać: Polska bezpieczną wyspą na europejskiej mapie terroryzmu [MAPA]

Podziel się